Kripto Haberleri

Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun!

Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun!, kripto para takipçileri için Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun!

Bitcoin (BTC), başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Bir yıl önce 10.000 dolardan işlem görüyordu, bi hayli hızlı bir biçimde 2021’e geçti, şimdi 43.000 dolar destek olarak görev alıyor. Ülkelerin bunun yanında, finansal kurumların benimsemesi küresel çapta bir kabul sürecini meydana getirdi. Peki, önümüzdeki 12 ay için BTC ile ilgili neler aktarabiliriz. Kriptosite.com olarak analistlerin tahminlerini bir araya getirdik…

Şu anda Bitcoin (BTC)’de nerede duruyoruz? 

Popüler trader Pentoshi, bir dizi tweet’te Bitcoin’in daha kapsamlı durumunu yansıtmak için analizlerini paylaşımı yaptı. Yazım sırasında Bitcoin, S eğrisinde “erken çoğunluk” (early majority) aşamasındaydı. Aşağıdaki grafik de görülmektedir.

Önümüzdeki 12 ayda Bitcoin (BTC)’den neler bekleyebiliriz?

İlk analistimiz Pentoshi, Bitcoin’in benimsenmesi hususunda şunları dile getiriyor:

Önümüzdeki yıl gerçekleşmesi olabilecek olan benimseme ile ilgili konuştuğunuz zaman, BTC’nin gerçekten ne kadar kıt olduğunu fark etmeniz mühim. Bu kıtlık, Bitcoin aracılığıyla programlandı ve önümüzdeki yıl bireylerin batıracağı zaman. Kurumlar kripto paralarınızı satın alıyor.

İşte Bitcoin (BTC) Hakkında 7 Gerçek

Pentoshi bu bilgilendirmede, büyük oyuncuların kıt Bitcoin arzını ele geçirdiğini dile getiriyor. Analist bunun bunun yanında, en büyük kripto para birimi için bir yükseliş konusu öngördüğü şu yorumları yaptı:

Önümüzdeki yıl: Bitcoin’i benimseyen 1 ile 3 ülkeye ulaşıyoruz. Twitter yalnızca entegre etmekle kalmıyor, bilançosuna da katıyor. Birçok şirketin BTC’ye erişmesine izin veren fazlalu ETF onayları da var. Halka açık 10 şirket bunu gelecek yıl kabul edecek. Gelecek yılın benimsenmesi bu senedan fazladır. Olacaklar bunlar.

Bir düzeltme ihtimali masada mı?

Yukarıdaki analizlerin yanında, düzeltmelerin devreye girebileceği de düşünülüyor. Pentoshi bu ihtimal için potansiyel bir taban olarak 37.000 doları belirliyor. Teknik analizleri şunlar:

Teknik analiz: HTF’lerde sağlıklı görünüyor ve olabileceken ATH’lere giden yolda önceki HH’ye göre bir temel oluşturuyor ve burada Summer PoB’de potansiyel olarak bir HL oluşturuyor (ilk tweet). BTC’nin kısa süreliğine 37.000 dolara kadar düşebileceğine inansam da, orada uzun süre kalması pek olabilecek değil. Tekliflerin, doldurmak maksadıyla bu düzeylerde borsalarda yığıldığını görebiliriz, fakat bunların büyüklüğü, çoğu borsada önceden hiç görmediğim bir şey. Alt kısım düşündüğünüzden daha yakın ve üst kısım olabileceken şu anda anlayamayacağınız bir sayıdır (Bitcoin fiyatı için).

BTC’de alıcılar hangi düzeylerde yoğunlaşıyor?

Lakin bir şey göz ardı edilmemelidir. Bitcoin için 36.000 ile 41.000 dolar içinde bekleyen mühim bir alıcı kitlesi var. Grafiği böyle görünüyor:

Bunun yanı sıra Pentoshi, “Birden fazla ETF onayı bekleyebiliriz” diye ekledi. Çinden gelen haberle devam edelim…

Çin’den gelen rüzgarlar birikimi yok edebilir mi?

2009’dan bu yana, Çin ve Hong Kong, 19 ayrı olayda ve sayımlarda kripto alanında FUD’ları “yasakladı” yahut yol açtı. Olayların ülkeler için bir anlamı var. Eylül 2017’de, orijinal “yasaklama” duyurusu Bitcoin’i sarstı, fakat haftalar içinde eski düzeylerine geri döndü ve üç aydan kısa bir süre sonra ATH düzeysi olan 20.000 doları tespit etti. Zayıf eller korku sebebiyle tasfiye olsa da, HODL yapanlar dayanmayı başardı. Olayları, bir Twitter analistinin şu tweet’iyle özetleyebiliriz:

Aynı şey Eylül 2017’de de oldu. Çin, Bitcoin’i yasakladığını dile getirdi ve fiyat %30’dan fazla düştü. Lakin BTC birkaç hafta içinde tam bir iyileşme sağladı ve ardından o yıl Aralık ayında tüm zamanların en yüksek düzeylerine ulaştı. ‘Tarih tekerrür etmez ama kafiyeli olduğu kesin’ diye bir söz mevcuttur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu