Kripto Haberleri

Ankara artık Metaverse dünyasında

Ankara artık Metaverse dünyasında, kripto para haberleri bölümümüzde Ankara artık Metaverse dünyasında başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Ankara artık Metaverse dünyasında ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Ankara artık Metaverse dünyasında

Farklı evrenlerini bir araya getirerek insanlara sanal ortamda çok geniş alanlar sunmayı amacında olan Metaverse kavramı bugün hiç olmadığı kadar öne çıkmış durumda. Özellikle blok zinciri tabanlı oyunlarda Metaverse çalışmaları yoğun bir biçimde devam ederken Facebook gibi birden fazla firma insanları sanal dünya çapında bir araya getirmek için çalışıyor. 

Metaverse dünyasında Ankara

Ready Player One filmi ile özdeşleştirilen Metaverse hususunda çalışma yapan girişimlerden birisi Open Ar Cloud. Zengin gerçeklik hususunda açık kaynak ve herkesin ulaşabileceği teknolojiler geliştiren girişim bir süredir şehirleri Metaverse dünyasına aktarma projesini yürütüyordu. 

Mobil cihazlar ile gerçek şehrin ötesine geçerek farklı sanal deneyimler yaşayabileceğiniz proje şimdiye kadar Los Angeles, Bari ve Helsinki şehirlerini test amaçlı sanal ortama taşımıştı. Artık başkent Ankara da Metaverse dünyasına dahil oldu. 

Sanal ortamda Ankara’nın ikonik yapılarının daha farklı eğlencelerle süslendiği proje kapsamı içinde birden fazla ilgi çekici ve farklı etkinlik yakın günlerde Ankaralıların beğenisine sunulacak. Farklı Metaverse projelerinde de özellikle İstanbul’un sanal arsalarının kapış kapış gittiği bilinmekte. 

[https://twitter.com/mansuryavas06/status/1478773285680672768]  

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu