Gündem

Antalya’daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi

Antalya’daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi , ekonomi haberleri bölümümüzde Antalya’daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Antalya’daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Antalya’daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi

Antalya'daki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, öğrencileriyle Yavuz Özcan Parkı’ndaki Kadın Yarı açığında daldı.

Prof. Dr. Gökoğlu, dalışta, bir poşetle özenle sarılmış şişeyi fark eden öğrencisinin yanına gitti.

Şişenin kapağının açılmasıyla içinden çıkan keçeyi gören Prof. Dr. Gökoğlu, üzerinde saate benzer sembol ve yazıların bulunan keçeyi su altı kamerasıyla kaydetti.

“DALIŞTA MERMİ, MUSKA VE DUA YAZILI PARALAR GÖRÜYORUZ”

Görüntüleri, ‘Bunu bilen var mı?’ notuyla sosyal platform hesabında yayınlayan Prof. Dr. Gökoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Biz, farklı zamanlarda falez altlarına dalışlar yaparız. Dalışlarımızda çok enteresan şeyler görürüz. Bazen atılmış bir silah, mermi, muskalar, bisiklet, üzerinde dualar yazılı paralar, içindeki paraları alınmış cüzdanlar, banka kartları, kimlik kartları, takma dişler, cep telefonları, televizyon, müzik aletleri, poşetler içinde bilmediğimiz şeyler, arada bir de aklınıza hiç gelmeyen şeyleri görürüz su altında. En çok karşı karşıya geldiğımız şeylerden bir diğeride üzerinde anahtarı bulunan ağzı açık atılmış asma kilitlerdir. Memlekette at yok ama nal da göze çarpıyor. Ne anlama geldiğini biliyoruz.

“BU BÜYÜ MÜ? BİLEN YAZSIN”

Videoda gördüğünüz şey bir poşetle denize atılmış, içerisine özenle sarılmış bir şişe vardı. Sanki bir yağa da bulaştırılmış. Ben bu tür şeylere dokunmamaya çalışırım. Belki de çekindiğim için. Bir kız öğrencimiz bunu açtı. Videoda çukurun içindeki şişe, bahsi geçen şişedir. Şişe de özenle kapaklanmış. Üzerinde saate benzeyen resim ve bu yazılar nedir? Hangi dilde yazılmıştır? Bu büyü mü, bilen varsa altına yazsın.”

Antalveyaki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi #1

Antalveyaki profesör, denizde bulduğu cismin büyü olmasından şüphelendi #2

Başa dön tuşu