Gündem

Apple, çalışanlarını Facebook’a kaptırmamak için para dağıtıyor

Apple, çalışanlarını Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kaptırmamak için para dağıtıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple, çalışanlarını Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kaptırmamak için para dağıtıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple, çalışanlarını Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kaptırmamak için para dağıtıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple, çalışanlarını Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kaptırmamak için para dağıtıyor

Apple, çalışanlarını Facebook'a kaptırmamak için para dağıtıyor

ABD’li teknoloji devleri Apple ve Meta (Sosyal paylaşım sitesi Facebook) içindeki savaş, son haftalarda iyice kızıştı. Özellikle Apple, çalışanlarını rakip şirketlere kaptırmamak için kesenin ağzını açtı.

Meta, son birkaç ayda Apple’dan ortalama 100 mühendis transfer etti. Bu karşılık Apple da mühim Meta çalışanlarını bünyesine kattı.

WhatsApp, Instagram ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook’u çatısı altında bulunduran Meta’veyaha fazla çalışan kaptırmak istemeyen Apple, para dağıtmaya başladı.

APPLE’DAN YENİ ÖNLEM

Geçen hafta Apple; silikon tasarımı, donanım ve belirli yazılım ve operasyon gruplarındaki bazı mühendislere ekstra bonus ve hisse vermeye başladı.

Bonusların, ortalama 50 bin dolar ile 180 bin dolar içinde değiştiği de gelen bilgiler içinde.

apple tim cook

Bunun yanı sıra hisse senedi olarak dağıtılan bu bonuslar, yöneticiler aracılığıyla yüksek performans gösterenler için bir ödül olarak sunuldu.

BAZI ÇALIŞANLAR RAHATSIZ

Apple’ın bu uygulaması, alakalı bölümlerde çalışan yüzde 10’luk bir kesime verildi. Hisse almayan diğer çalışanlar ise Apple’ın bu hususta keyfi davrandığını ve kendilerine haksızlık yapıldığını düşünüyor.

Bu nedenle Apple, her ne kadar çalışanları tatmin etmek için böyle bir yol izlese de gelecekte çalışanlar daha da huzursuz olabilir.

Apple ve Meta, önümüzdeki iki yıl içinde büyük donanım sürümleri planlayarak, artırılmış ve sanal gerçeklik kulaklıkları ve akıllı saatlerde endüstrinin en zorlu rakipleri haline gelmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu