Gündem

Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’cular Android’e geçebilir

Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’cular Android’e geçebilir , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’cular Android’e geçebilir başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’cular Android’e geçebilir  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’cular Android’e geçebilir

Apple CEO'su Tim Cook: iPhone'cular Android'e geçebilir

Google’ın Android işletim sistemiyle Apple’ın iOS işletim sistemi senelerdır rekabet halinde. Lakin konu gizlilik ve güvenlik olduğunda, iOS bir adım daha önde.

Bildiğiniz gibi, Android telefonlara mağaza dışından APK şeklinde oyun yahut uygulama yüklenebiliyor. Lakin Apple, iOS işletim sistemine mağaza dışından herhangi bir yükleme yapılmasına izin vermiyor.

Son zamanlarda Apple’ın bu kararı bi hayli eleştirilmeye başlandı. Hatta Avrupa Komisyonu, Apple’ın dışarıdan yüklemeler hususunda esnek davranmasını gerektiğini söylemişti.

TIM COOK: İSTEYEN ANDROID’E GEÇEBİLİR

Apple CEO’su Tim Cook, gelen eleştirilerle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Cook, dışarıdan yükleme yapmak isteyen iPhone kullanan bireylerin Android’e geçebileceklerini dile getirdi.

iphone

Apple’ın temel ilkesinin gizlilik ve güvenlik olduğunu ve dışarıdan yüklenecek uygulamaların tehlikeli olabileceğini söyleyen Cook, dışarıda uygulama yüklemenin telefonlar için ölümcül sonuçlar doğurabileceğini sözlerine ekledi.

Cook, hiçbir biçimde cihazlarında dışarıdan uygulama yüklemeye izin vermeyeceklerini söylese de Avrupa Birliği Komisyonu’ndan gelen baskılar şirketi zor durumda bırakıyor.

Avrupa Komisyonu, Apple’ın App Store üzerinden yüzde 30’luk bir kesinti yaptığını hatırlatarak, şirketin kullanıcılara ve geliştiricilere mağaza dayatması yaptığını söylüyor.

Başa dön tuşu