Gündem

Apple, VR gözlük seti için Meta’dan bir ismi kadrosuna kattı

Apple, VR gözlük seti için Meta’dan bir ismi kadrosuna kattı , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple, VR gözlük seti için Meta’dan bir ismi kadrosuna kattı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple, VR gözlük seti için Meta’dan bir ismi kadrosuna kattı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple, VR gözlük seti için Meta’dan bir ismi kadrosuna kattı

Apple, VR gözlük seti için Meta'dan bir ismi kadrosuna kattı

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalıştığı, ilk defa 2018 senesinde yayına giren raporlarda karşımıza gelmişti.

Her ne kadar şirket, bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmasa da Apple’ın attığı adımlar, bu teknolojiye olan ilgisini bir kez daha gösteriyor.

Şirket, 2030’a kadar birden fazla giyilebilir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu cihazlardan bir tanesi de VR/AR gözlük seti.

Şu anda piyasada her bütçeye uygun sanal gerçeklik gözlük setleri var. Lakin Apple, daha gelişmiş teknolojiler tercih ederek çıtayı bir üst düzeyye çıkarmak istiyor.

META’DAN TRANSFER

Apple, artırılmış gerçeklik başlığı üzerindeki çalışmalarına devam ederken yönetim ekibine işinde uzman bir ismi kattı.

6 yıla yakın bir süredir Meta’da (Sosyal paylaşım sitesi Facebook) artırılmış gerçeklik departmanının iletişim önderi olarak görev yapan Andrea Schubert artık Apple için çalışacak.

APPLE VR

Apple’ın ilk başlığı, hem artırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik deneyimi sunacak. Cihaz gelişmiş bir çok sensör, 8K çözünürlüğünde ekranlar ve süper kuvvetli işlemcisiyle yüksek kaliteli sanal gerçeklik oyunlarının oynanmasına olanak sağlayacak.

Apple, geçtiğimiz yıl temmuz ayında ABD merkezli teknoloji şirketi Spaces’i satın almıştı. Spaces’i bünyesine katan Apple’ın bu platformu, AR/VR odaklı projelerine entegre etmesi bekleniyor.

Şu anda piyasada ucuz VR gözlük setleri olsa da söz konusu Apple olunca işler biraz değişiyor. Analistler, Apple’ın VR setini fiyatının 2 bin doları aşabileceğini söylüyor.

Başa dön tuşu