Gündem

Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor

Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor

Apple Watch modellerinden fiziksel tuş kaldırılıyor

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir pay elde eden Apple, eylül ayında gerçekleştirdiği etkinlikte Apple Watch Series 7 modeliyle karşımıza gelmişti.

Watch Series 8 için çalışmalarını sürdüren Apple’ın yeni patent fotoğrafları yaşandı.  Apple’ın patent ofisine yaptığı bir başvuru, Apple Watch serisinin geleceği ile ilgili bize ipuçları veriyor.

FİZİKSEL TUŞ KALKIYOR

Patent görüntüsüne göre, şimdiye kadar ikonik hale gelen tekerlek kontrol tuşu (Digital Crown), yakın zamanda yerini sensör tabanlı bir yüzeye bırakacak.

apple watch

Patent görüntüsüne göre, söz konusu fiziksel tuşun bulunduğu kısıma sensör tabanlı bir yüzey yerleştirilecek.

Bu sensörler, aktif üyenin parmak hareketlerini algılayarak farklı fonksiyonlar yerine getirebilecek.

Kısacası yeni Apple Watch modelleri, fiziksel tekerlek yerine tamamen parmak hareketleriyle kontrol edilecek.

apple watch

BATARYA BÜYÜYECEK

Optik sensörler aracılığıyla, Apple Watch modellerindeki hareketli parça sayısı azalacak ve yeni alanlar açılacak. Apple, bu alanları daha büyük bataryalarla doldurabilir.

En son tüm bu bilgilerin birer patent görüntüsünden ibaret olduğunu ve Apple Watch Series 8 modellerinde böyle bir tasarımın kullanılmayabileceğini hatırlatalım.

Başa dön tuşu