Gündem

Apple’dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi

Apple’dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple’dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple’dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple’dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi

Apple'dan yeni güncelleme: Miras Bırakılan Kişi

ABD’li teknoloji devi Apple, iOS işletim sisteminde gizliliğe bi hayli önem veriyor. Şirket, şimdilerde yeni “miras bırakılan kişi” özelliği üzerinde çalışıyor.

Apple’ın iOS 15.2 güncellemesiyle, vefat ettiğinizde seçtiğiniz bireylerin iPhone’unuzun verilerine erişmesine izin verilecek.

ÖLÜM SERTİFİKASI İSTENECEK

“Miras Bırakılan Kişi” özelliği, siz öldükten sonra hesabınıza erişmek isteyen kişiden Apple bir ulaşım anahtarı ve ölüm sertifikasının bir kopyasını talep edecek. Eğer değerlendirme olumlu bulunursa, insana ulaşım izni verilecek.

Aynı özellik iPadOS 15.2’de de bulunacak ve iPad’ler için de kullanılabilecek.

apple

ÖZELLİK NASIL KULLANILIR

“Miras Bırakılan Kişi” oluşturmak için, iPhone’unuzda veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açıp, ekranın üst bölümündeki profilinize dokunun.

Ardından şifre ve güvenlik seçeneğine girin. Buradan verilerinize erişmesini istediğiniz kişiyi seçebileceğiniz Legacy Contact’ı göreceksiniz. Doğru bireyleri seçtikten sonra onaylayın.

Başa dön tuşu