Gündem

Apple’ın AR/VR başlığı hakkında yeni bilgiler geldi

Apple’ın AR/VR başlığı ile ilgili yeni bilgiler geldi , ekonomi haberleri bölümümüzde Apple’ın AR/VR başlığı ile ilgili yeni bilgiler geldi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Apple’ın AR/VR başlığı ile ilgili yeni bilgiler geldi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Apple’ın AR/VR başlığı ile ilgili yeni bilgiler geldi

Apple'ın AR/VR başlığı hakkında yeni bilgiler geldi

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalıştığı, ilk defa 2018 senesinde yayına giren raporlarda karşımıza gelmişti.

Her ne kadar şirket, bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmasa da her geçen sürede yeni sızıntılar ortaya çıkmakta.

Şirket, 2030’a kadar birden fazla giyilebilir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu cihazlardan bir tanesi de VR/AR gözlük seti.

YENİ DETAYLAR BELLİ OLDU

İki adet Sony 4K mikro OLED panel ve bir adet Samsung AMOLED panel ile birlikte üç farklı ekrana ev sahipliği yapması beklenen Apple VR Başlığı, analist Ming-Chi Kuo’ya oyun, medya ve iletişim özellikleri ile metaverse dünyasına da giriş yapacak.

APPLE VR

Ayrıca özel bir uygulama marketi ile piyasaya çıkması beklenen başlık ile ilgili yeni bir tasarım da paylaşıldı.

Aşağıdaki görselden yola çıkarak, Apple VR başlığının yumuşak ve örgülü yüz koruma hatları ve değiştirilebilir kafa bantları ile piyasaya çıkacağını aktarabiliriz.

Sektörde fark yaratması beklenen yeni başlığın, bin ila 3 bin dolar içinde bir fiyatlandırmaya sahip yer alacağı düşünülüyor.

apple vr

META’DAN TRANSFER ETMİŞTİ

6 yıla yakın bir süredir Meta’da (Sosyal paylaşım sitesi Facebook) artırılmış gerçeklik departmanının iletişim önderi olarak görev yapan Andrea Schubert, bir önceki günlerde Apple’a transfer olmuştu.

Bunun yanı sıra Apple, 2020’nin Temmuz ayında ABD merkezli teknoloji şirketi Spaces’i satın almıştı. Spaces’i bünyesine katan Apple’ın bu platformu, AR/VR odaklı projelerine entegre etmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu