Ethereum Haberleri

Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi

Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi, kripto haberleri bölümümüzde Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi

Cenevre merkezli Arab Bank İsviçre, mühim DeFi token’larını da varlıklı müşterişlerine sunmaya başladı. Merkeziyetsiz finansın bilinen token’ları olan fantom (FTM), aave (AAVE), compound (COMP), synthetix (SNX), chainlink (LINK), polygon (MATIC), the graph (GRT), curve (CRV), uniswap (UNI) ve yearn finance (YFI), artık bankanın özel üyelerinin yatırım yapabileceği varlık içinde yer alıyor.

Bilindiği üzere İsviçre’de Sygnum ve SEBA Bank gibi kripto para odaklı bankalar da bazı merkeziyetsiz finans token’larını üyelerine sunuyorlar fakat bu hamlenin geleneksel bir banka aracılığıyla yapılması da işin önemini bir kez daha görülmektedirıyor. Dün yapılan bilgilendirmede da Sygnum’un 90 milyon dolar yatırım aldığı duyurulmuştu.

1962’de kurulan ve ülkeler arası ilk kolunu İsviçre’de açan Arab Bank, 2018 sayılarına göre yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Bankanın İsviçre kolu olan Arab Bank İsviçre’de ise şu anda bu rakam hemen hemen 5 milyar dolar.

Bitcoin, Ethereum ve staking de var

Arab Bank İsviçre üyelerine Bitcoin ve Ethereum yatırımı olanağı da sunarken, Tezon blok zincirinde de staking hizmeti sağlıyor.

“Geleneksel finans kurumları bu protokollere geçecek”

Bankanın dijital varlık direktörü olan Romain Braud, müşterilere DeFi token’ları sunmanın, ileride verim üreten protokollere daha fazla katılım sağlamak maksadıyla olan bir ilk adım olduğunu dile getirdi:

“Şu an için fikir, üyelerimizin yalnızca ileri gelen DeFi token’larından bazılarını alması, satması ve elinde tutmasıdır. Lakin yakın günlerde geleneksel finans kurumlarının bu protokollerle değiştirileceğine inanıyoruz ve bu değişimin bir parçası olmak istiyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu