Ethereum Haberleri

Arcane’dan 2022 öngörüsü: Küçük çaplı coin’lerin yılı olacak

Arcane’dan 2022 öngörüsü: Küçük çaplı coin’lerin yılı olacak, kripto haberleri bölümümüzde Arcane’dan 2022 öngörüsü: Küçük çaplı coin’lerin yılı olacak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Arcane’dan 2022 öngörüsü: Küçük çaplı coin’lerin yılı olacak ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Arcane’dan 2022 öngörüsü: Küçük çaplı coin’lerin yılı olacak

Kripto paralar yönünden müthiş derecede hareketli bir sezonun geride kaldığı 2021 yılıyla alakalı bir çok finans şirketi değerlendirme raporları sunmaya başlarken 2022 öngörüleri de enteresan yorumlar içeriyor.

Ünlü yatırımcı Ric Edelman’ın dün yayımlanan 22 maddelik 2022 beklentilerinin ardından blok zinciri araştırma şirketi Arcane Resaerch’ün raporu da ses getirecek gibi gözüküyor.

“Enflasyon artamaya, Bitcoin de S&P 500’ü geçmeye devam edecek”

Kovid-19’la birlikte dünya çapında uygulanmaya başlanan para politikaları aracılığıyla Bitcoin’in müthiş bir yükseliş yaşadığı gösterilen raporda kurumsal adaptasyona da değinildi. Bitcoin’in %73, S&P 500’ün %28 arttığı 2021 senesinde bu korelasyonun da devam edeceği öngörüldü:

“Dolayısıyla eğer hisse senetleri piyasası ayükselmeye devam ederse, yüksek ihtimalle Bitcoin de onu geçecektir. Lakin piyasa düşüşü halinde Bitcoin’in düşüşü de S&P 500’e göre daha fazla olacaktır. ”

Raporun enflasyonla alakalı bölümünde da, 2021’de devamlı olarak git gide artan enflasyonun 2022’de de yeni rekorlar kıracağı belirtildi.“2021’in kazananı BNB, 2022 kaybedenleri ise XRP ve Cardano”

Raporda yılın en iyi performans gösteren altcoin’leri de listelendi. BNB’nin %1340’lık artışına dikkat çekilirken, 2022’de XRP ve Cardano’nun ise en büyük ilk 10 kripto para içinden düşeceği yazıldı.

“Piyasa değeri yönünden ufak coin’ler kazanacak”

Raporun en mühim kısımlarından bir tanesi ise dünya çapında çılgınlık durumuna gelen altcoin’ler içindeki kıyasmalar ve beklentilerdi. İlgili bölümde şu ifadeler kullanıldı:

“2021 uzun bir altcoin yılı oldu. Birçok coin, Bitcoin’den daha fazla yükseliş gösterdi. NFT ve metaverse anlatıları özellikle sonbahar aylarına damga vurdu. NFT çılgınlığı Ethereum ağında devasa işlem fiyatları ödenmesine yol açtı. Bu da piyasanın daha çok katman-1 token’larına yönelmesini sağladı. Orta ölçekli piyasa değerine sahip olan 2021’in galibi oldular. Bu coin’lerin endeksi %830’luk artış sağladı. Bu yıl %485’lik yükseliş getiren ‘Piyasa değeri yönünden ufak coin endeksi’nin 2022’nin kazananı bulunacağını öngöze çarpıyor”

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin de 2021 yılı boyunca bir çok alım fırsatı sunduğunun altı çizildiği raporda bu durumun 2022’de de süreceği yazıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu