Ekonomi Haberleri

Artış eğilimindeki petrol fiyatları piyasaları baskılayabilir

Artış eğilimindeki petrol fiyat aralıkları piyasaları baskılayabilir , ekonomi haberleri bölümümüzde Artış eğilimindeki petrol fiyat aralıkları piyasaları baskılayabilir başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Artış eğilimindeki petrol fiyat aralıkları piyasaları baskılayabilir  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Artış eğilimindeki petrol fiyat aralıkları piyasaları baskılayabilir

Artış eğilimindeki petrol fiyatları piyasaları baskılayabilir

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi geçen hafta dikkati çeken para girişinin etkisiyle bir önceki haftaya göre yüzde 0,94 değer kazanarak 1.458,23 puandan kapanmıştı. Lakin analistler bugün artış eğilimindeki petrol fiyat aralıklarının baskısını beklediğini dile getirdi.

DOLAR/TL: 8,3630

Geçen hafta yüzde 2’ye yakın değer kaybeden dolar/TL ise, dün ülkeler arası piyasada yüzde 0,3’lük artışla 8,3799’dan kapanması sonrası bugün bankalararası piyasanın açılışında 8,3630 düzeysinde işlem görüyor.

BU HAFTA TAKİP EDİLECEK VERİLER

Analistler, bu haftanın yurt içi veri gündeminde, çarşamba büyüme ve imalat sanayi PMI ile cuma günü enflasyonun öne çıktığını açıkladı.

Bugün yurt içinde dış ticaret istatistikleri, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde enflasyon ve ABD’de tüketici güven endeksi verilerin takip edilecek.

Artış eğilimindeki petrol fiyat aralıkları piyasaları baskılayabilir #1

BORSA’DA DESTEK VE DİRENÇ KONUMU

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.470 ve 1.490 düzeylerinin direnç, 1.440 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu