Ekonomi Haberleri

ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor

ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor

ASELSAN finansal teknolojiler alanında faaliyet göstermeye hazırlanıyor

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, şirket, mühendisliğin her aşamasındaki tecrübesini finans sektörüyle paylaşacak. Bu zamanda her zaman olduğu gibi yerlileştirme ve millileştirme önceliğini korumak hedeflenecek.

Şirket, finansal teknolojiler bölgesindeki yerel tedarikçi ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlayacak.

FİNANSAL TEKNOLOJİLER ASELSAN’IN ÜRÜN ÇEŞİDİNİ ARTIRACAK

Finansal teknolojiler alanına girilmesi, ASELSAN’ın hem alacağı siparişlere hem de müşteri portföyüne değişiklik olarak yansıyacak.

ASELSAN’ın finansal teknolojiler bölgesindeki projeleri, kamuda ve özel sektörde müşteri çeşitlendirmesine odaklanacak. Yeni nesil bankacılık teknolojilerinden ödeme kaydedici cihazlara kadar muhtelif başlıklar içeren bu arenada artık ASELSAN ismi de bulunacak.

“TEKNOLOJİK YATIRIMLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, “Savunma bölgesindeki önderliğimizin bunun yanında sağlıktan ulaştırmaya birden fazla sivil alanda da ülkemizin gereksinimlerine zamanında ve üstün kaliteyle yanıt verdik. Bu sorumluluk bilinciyle şimdiye kadar olduğu gibi yarın da teknolojik yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu alanda yaptığımız yatırımlara finansal teknolojiler alanına girerek yeni bir halka eklemekten tatminiyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“UÇTAN UCA SİSTEM TEKNOLOJİSİ ÜRETEBİLME YETENEĞİMİZİ FİNANSAL TEKNOLOJİLERDE KULLANACAĞIZ”

Savunma teknolojilerinde şimdiye kadar kazandıkları tecrübeyi finansal teknolojiler alanına da yansıtacaklarına işaret eden Görgün, “Donanımdan yazılıma kadar uçtan uca sistem teknolojisi üretebilme yeteneğimizi finansal teknolojilerde kullanacağız. Kamu yararını her zaman en üst düzeyde gözeten ASELSAN, bu yeni faaliyet alanında da kendisine ihtiyaç duyulan her başlıkta bulunacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“129.7 MİLYON DOLAR TUTARINDA SÖZLEŞME İMZALADIK”

Yerlileşme ve millileşme vizyonunu şimdiye kadar faaliyet gösterdikleri her alana taşıdıklarını vurgulayan Görgün, şunları kaydetti:

“Finansal teknolojiler alanında göstereceğimiz faaliyetlerle halihazırda yurt dışından temin edilen ürün ve sistemleri üreterek mühim bir kaynağın ülkemizde kalmasının bir parçası olmak bizim için muazzam bir gelişmedir. Ayrıca, savunma teknolojilerinde çok fazla tercih ettiğimiz bilgi güvenliği ve kriptoloji gibi alanlardaki donanım ve yazılım tecrübemizi ilerleyen zamanda finansal piyasalarda kullanılmak üzere ürünlere, sistemlere ve çözümlere dönüştüreceğiz. İmzaladığımız 129 milyon 700 bin dolar tutarındaki anlaşmayle ülkemizin önder finans kuruluşlarının yanında finansal teknolojiler alanına giriş yapmaktan ve onların çözüm ortağı olmaktan büyük gurur duyuyoruz.”

Başa dön tuşu