Gündem

Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı!

Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı!

Olay, Avcılar Tahtakale Mahallesi’ndeki aile sağlık merkezinde yaşandı. Mehmet Saib E., isimli şahıs, anne ve babasını yanına alarak koronavirüs aşısı olmak istediğini sağlık merkezi doktoruna açıkladı. O esnada öğle molasında olduğunu söyleyen sağlık merkezi doktoru Velit Çelebi, yarım saat sonra molasının biteceğini ve aşı sırası beklemesi gerektiğini Mehmet Saib E. isimli vatandaşa dile getirdi. Doktorun verdiği yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., sinirine hakim olamayarak Dr. Çelebi’yi darp etti.

Aşı için sıra bekleyememiş, doktoru darp etmişti! O saldırgan tutuklandı!

FAHRETTİN KOCA BİLDİRDİ: TUTUKLANDI

Doktor Velit Çelebi’yi darp eden Mehmet Saib E. kısa zaman zarfında göz altına alındı fakat, bir süre sonra serbest bırakıldı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal platform hesabından saldırganın serbest bırakılmasından kısa bir süre sonra yeniden polis merkezine getirildiğini ve tutuklandığını açıkladı.

Bakan Koca paylaşımında, “Avcılar’da görevli bir doktor arkadaşımıza saldıran M.S.E. gözaltına alınıp serbest bırakılmasından bir süre sonra tutuklanmıştır. Aşı için beklemesi gerektiği ikazsına tahammül edemeyen saldırganı kınıyoruz. Sağlık çalışanına şiddet, insan için hayat boyu utanılacak bir suçtur.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu