Gündem

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya’ya alınmadı!

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya’ya alınmadı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya’ya alınmadı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya’ya alınmadı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya’ya alınmadı!

Teniste 2022 senesinin ilk Grand Slam Turnuvası Avustralya Açık ile ekranlara gelecek. Daha önce Covid-19 aşısı olmadığı için turnuvaya katılamayacağı söylenen fakat  Avustralya Açık yönetiminin tıbbi sağlık muafiyetiyle turnuvaya katılma hakkı verdiği Novak Djokovic, Başbakan Scott Morrison’a takıldı. Giriş vizesi iptal edilen ve 8 saat Melbourne Havalimanı’nda kalan dünya bir numarası,  olumlu yanıt çıkmayınca sınır dışı edildi.

“FARKLI MUAMELE GÖRMEYECEK”

Djokovic belirsizliği sürerken konuyla alakalı kendisine sorulan soruları yanıtlayan Morrison, “Sunumunu ve sunduklarını destekleyen ispatları göstermesini bekliyoruz. Eğer ispatları yetersizse, işte o zaman hiç kimseden farklı muamele görmeyecek ve bir sonraki uçakla evine gidecek. Novak Djokovic için hiçbir özel kural olmamalı. Yeterli ispatlar sunarsa tabi ki tıbbi muafiyet alabilir fakat bu istisnaya hak kazanması, tamamen sunacaklarına bağlı” ifadelerini kullandı.

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya'ya alınmadı!

BABASI İSYAN ETTİ

8 saat boyunca ülkeye girebilmek için bekleyen ve mültecilerin olduğu otele yollandığı ifade edilen Novak Djokovic’in vizesi, sınır kuvvetlerine yeterli ispat sunulmadığı gerekçesiyle iptal edildi. Kararın ardından Nevak Djokovic’in babası Srdjan Djokovic, “Oğlumu saatlerdir esir tutuyorlar. Bu özgürlükçü dünya için bir mücadeledir, bu yalnızca Novak için değil, tüm dünya için bir mücadeledir! Yarım saat içinde gitmesine izin vermezlerse sokaklara döküleceğiz, bu herkesin kavgası” şeklinde açıklama bulundu.

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya'ya alınmadı!

DJOKOVİC’E DESTEK VERDİLER

Djokovic’in gönderildiği ve avukatları aracılığıyla çıkacak sonuç için çalışmaların yapıldığı otelin önüne gelen bir grup destekçi ise yıldız tenisçiye destekte bulundu. Sırpça yazıların olduğu pankartlar açan grup, Sırp şarkıları söyleyerek Djokovic’i motive etmeye çalıştı.

Aşı olmayan Novak Djokovic mültecilerin yanına gönderildi! Avustralya'ya alınmadı!

Başa dön tuşu