Altcoin Haberleri

Avrupa’da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti

Avrupa’da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti , ekonomi haberleri bölümümüzde Avrupa’da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Avrupa’da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Avrupa’da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti

Avrupa'da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti

Elektrikli otomobillere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken, Avrupa’dan ağustos ayı sayıları geldi.

Jato Dynamics verilerine göre, geçtiğimiz ağustos ayında toplam satışlar azalsa da elektrikli araç (PHEV+BEV+FCEV) pazarı büyümeye devam etti. (PHEV: Şarj edilebilir hibrit, BEV: Bataryalı elektrikli araç, FCEV: Yakıt hücreli elektrikli araç)

Paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz ağustos ayında Avrupa’da 713 bin 714 adet araç satıldı. Bu da 2020 yılına kıyasla yüzde 18, 2019’a kıyasla yüzde 33 oranında düşüş meydana geldiği manasına geliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SATIŞLARI ARTIYOR

Her ne kadar ağustosta satışlar düşse de elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araçların satışlardaki payı artmaya devam etmekte.

Gelen yüksek talep, söz konusu araçların aylık satışlar bazında yüzde 21 pay sahibi olmasını sağlıyor. 2019 senesinde Avrupa’da elektrikli araç payının yalnızca yüzde 3 olduğunu düşünürsek, bu gerçekten oldukça önemli artış demek.

Avrupa da elektrikli araç satışları ilk kez dizeli geçti #1

İLK DEFA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR DİZELİ GEÇTİ

Ağustosta Avrupa’da elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araç satışları, ilk defa dizel motorlu araçları geride bıraktı.

2020’de dizel ve elektrikli içinde oldukça önemli fark varken, bu sene elektriklilerin payı yüzde 21’e çıktı ve dizel yüzde 20’ye kadar geriledi.

Başa dön tuşu