Ethereum Haberleri

Avustralya Açık da metaverse’e girdi: 6776 NFT oluşturulacak

Avustralya Açık da metaverse’e girdi: 6776 NFT oluşturulacak, kripto haberleri bölümümüzde Avustralya Açık da metaverse’e girdi: 6776 NFT oluşturulacak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Avustralya Açık da metaverse’e girdi: 6776 NFT oluşturulacak ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Avustralya Açık da metaverse’e girdi: 6776 NFT oluşturulacak

Novak Djokovic’in aşı olmaması sebebiyle katılıp katılmayacağı konusu çok tartışılan Avustralya Açık Tenis Turnuvası bambaşka bir hamleyle kendisinden konuşturmayı başardı. Turnuva, metaverse’e müdahil olan ilk tenis turnuvası oldu ve yapılan resmi açıklamayla 6776 parçalık bir NFT koleksiyonu çıkarıldığı altı çizildi.

NFT’ler, turnuvanın oynanacağı sahalardaki bazı noktalara denk geliyor. Turnuvada yapılacak olan 600 maçtaki her puan kazanılan vuruşta topun düştüğü yer, eğer bu NFT olarak tespit edilen noktalara gelirse, NFT sahipleri sanal kıyafetler ile Avustralya Açık ürünlerini airdrop olarak kazanabilecekler.

NFT noktalarını eşleştirme ise, turnuvalarda sürekli olarak olarak kullanılan çizgi teknolojisi aracılığıyla yapılacak.

Proje yöneticisi olan Ridley Plummer da yaptığı bilgilendirmede, “Burada çok geniş bir şekilde bir konuya girdik. Toptaki her tüyün diğerinden farklı olmasını tasarladık. Bu derine inilmesi gereken bir iş ama biz bunun için buradayız” dedi.

NFT noktasına düşen top, bir şampiyonluk maçında kazanılan sayıya denk gelirse, NFT sahibi özel bir kutuda maçın fiziksel topunu da elde edecek. Kortlardaki noktalar, NFT’lerin çıkarılmasından sonra 13 Ocak günü kararlaştırılacak. Her bir parçanın da 0.067 ETH olarak fiyatlandırılması bekleniyor. (Yaklaşık 350 dolar)

17 Ocak’ta ekranlara gelecek olan turnuvada metaverse platformu Decentraland’in de bir organizasyonu olacak ve yapılan yarışmalarla karılımcılar sanal armağanler kazanabilecekler. Turnuva Decentraland’de de yayına girecek.

Metaverse organizasyonuyla alakalı de konuşan Plummer, “Bazı insanlar Avustralya Açık’ta 8-9 saat geçiriyor fakat bir tenis topu bile görmüyor. Bundan dolayı böyle bir festival havasındaki organizasyonun, metaverse alanına geçmesi kadar mantıklı bir durum yok” dedi.

Avustralya Açık bunun bunun yanında, etkinliğin kurulumu için metaverse tasarım şifrketi “Run It Wild” ile çalıştığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu