Gündem

Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor

Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor

Avustralya: Google işletmelere zarar veriyor

Avustralya antitröst düzenleyicisi, Alphabet bünyesindeki Google’ın Avustralya’nın çevrimiçi reklam pazarı hakimiyetinin yayıncılara, reklamverenlere ve tüketicilere zarar verebilecek kadar büyük olduğunu dile getirdi.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) aracılığıyla yayına giren raporda, Avustralya “reklam teknolojisi” tedarik zinciri aracılığıyla ticareti yapılan reklamlardaki tıklamaların yüzde 90’ından fazlasının 2020’de en az bir Google hizmetinden geçtiği altı çizildi.

YENİ DÜZENLEME ÇAĞRISI

Kurum, rekabet zıtı tutumun önüne geçmek için yeni düzenlemeler getirilmesi çağrısında bulundu.

ACCC Başkanı Rod Sims raporla birlikte yayına giren bir bilgilendirmede, “Google, reklam teknolojisi hizmetlerini zaman içinde daha az rekabetçi bir reklam teknolojisi endüstrisine yol açacak biçimde işletmek için, dikey bütünleşmiş konumunu kullandı.” dedi.

google

Başa dön tuşu