Gündem

Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı

Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı , ekonomi haberleri bölümümüzde Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı

Avustralya'da kuşlar, kargo drone'una saldırdı

Günümüzde yaşamımızın bir çok alanına giren drone’lar, bi hayli farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Bunlardan bir diğeride drone’lar ile kargo teslimat hizmetleri. Henüz çok fazla yaygın olmayan bu sistem, bazı bölgelerde ise bi hayli popüler.

Avusturalya’da bir eve teslim kargo drone servisi olan Wing, son haftalarda kuşları bi hayli çıldırtmışa benziyor.

KUZGUNLAR SALDIRIYA GEÇTİ

Yuvalarını korumak isteyen kuzgunlar aracılığıyla sürekli olarak saldırıya uğrayan drone’lar, şirketin geçici olarak hizmetini durdurmasına yol açtı.

Avustralya’da kuşlar, kargo drone’una saldırdı – VİDEO

DRONE KARGO

Google’ın çatı şirketi Alphabet aracılığıyla işletilen ve 2019’dan beri Canberra sakinlerine kahve, ilaç ve ofis malzemeleri teslimatı yapan Wing, tekrar hizmet vermeye başlamak için uzman kişilerın kuşların davranışlarını incelemesini bekleyecek.

Her sabah Wing ile kahve siparişi veren ve yukarıdaki videoyu kayda alan Ben Roberts, kuşların her an bir drone’u düşürebileceğini söylüyor.

Avustralveya kuşlar, kargo drone una saldırdı #2

Başa dön tuşu