Kripto Haberleri

Balinalar, Bir Haftada Bu Altcoin’den Bir Ton Topladı!

Balinalar, Bir Haftada Bu Altcoin’den Bir Ton Topladı!, kripto para takipçileri için Balinalar, Bir Haftada Bu Altcoin’den Bir Ton Topladı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Balinalar, Bir Haftada Bu Altcoin’den Bir Ton Topladı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Balinalar, Bir Haftada Bu Altcoin’den Bir Ton Topladı!

Zincir üstü analiz veri sağlayıcısı Santiment aracılığıyla yayına giren bir tweet’e göre, büyük kripto yatırımcıları geçen hafta “zayıf ellerden” büyük miktarda Chainlink (LINK) aldı. Piyasa değeri ile on beşinci sırada bulunan altcoin projesi LINK’in toplam arzının yüzde 3.4’ünü depoladılar.

Santiment’e göre balinalar popüler altcoin LINK’ten “bir ton” aldı

Santiment, kısa vadeli yatırımcıların, piyasa düşüş yaşadıktan sonra geçtiğimiz hafta LINK varlıklarını satmaya başladıklarını ve böylece “zayıf ellere” dönüştüklerini, ardından cüzdanlarında 1-10 milyon LINK bulunan kripto para balinalarının paraları aldığını dile getirdi. Genel olarak, balinalar bu pazar genelindeki düşüşte 62.02 milyon LINK’lik satın alım gerçekleştirdi. Bu, toplam Chainlink arzının yüzde 3,4’üne denk geliyor ve fiat olarak 1,45 milyar dolara eşdeğer.

Lakin Ağustos ayında Santiment, balinaların arzlarını daha ufak yatırımcılar içinde yeniden dağıtmaya devam etmeleriyle, bu büyük yatırımcıların LINK’lerini uzun süre elinde tutmak istemediklerini de fark etti.

Balinalar, neden LINK tutmak istemiyor?

Peki, milyonluk yatırımcılar neden ellerinde Chainlink tutmak istemiyor? Verilere göre, bunun olası bir nedeni, coin’in değişken fiyat hareketine verilen doğal bir piyasa tepkisiydi. LINK, 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 52.88 dolara ulaştı ve o zamandan beri 20 Temmuz’da 13.97 dolarlık yerel düşük düzeylerini gördü. Ardından tekrar git gide artan LINK, 6 Eylül’de 35.58 dolar düzeysine yükselmeyi başardı fakat o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor.

Uzman: Bu 2 Altcoin, Ayı Piyasasından Çıktı! Fırlayacaklar

Chainlink’in Cardano ile son ortaklığı

Chainlink, diğer Blockchain platformlarıyla yeni ortaklıklar kazanmaya sürdürmekte ve onlara oracle hizmeti sağlıyor. Son zamanlarda, Avalanche ve Cardano ile resmi ortaklıklar kuruldu. Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere Cardano, gelişmiş akıllı anlaşmalerin oluşturulması için Chainlink oracle’larını kullanılacaktır.

Cardano haberi 25 Eylül Cumartesi günü Cardano Summit 2021 sırasında açıkladı. Lakin bu duyuru, LINK fiyatı için pek de olumlu bir etki yaratmadı. 27 Eylül’de 25.39 dolar düzeysine yükseldikten sonra LINK düşüş yaşadı. LINK, yazım sırasında, son 24 saatte yüzde 6.2’lik bir düşüş ile 23.22 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu