Gündem

Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belli oldu

Son dakika | Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belirlendi, gündemdeki haberler bölümümüzde Son dakika | Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belirlendi konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Son dakika | Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belirlendi ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Son dakika | Başak Cengiz’i katleden samuray kılıçlı cani Can Göktuğ Boz için istenen ceza belirlendi

Son dakika… İstanbul Ataşehir’de 10 Kasım günü yaşanan olayda mimar Başak Cengiz, saat 19.00 sularında  Barbaros Mahallesi’nde yürüdüğü sırada sitede oturan Can Göktuğ B’nin (27) samuray kılıçlı saldırısına uğradı.

Aynı sitede oturduğu öğrenilen Cengiz, vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralı olarak kurtuldu. Olay yerine gelen sağlık personellerince hastaneye götürülen Cengiz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

1068388.jpg

Yaşanan hadiseden sonra gözaltına alınan şüpheli Can Göktuğ B, Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayına getirildi.

Şüpheli, savcılıkta verdiği ifadenin ardından “tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” ve “silahla tehdit” suçlarından tutuklanması talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine gönderildi. Akabinde ise tutuklandı. 

İDDİANAME TAMAM, İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

Olaya ilişkin başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından savcılığın hazırladığı iddianame tutuklu bulunan Can Göktuğ Boz için istenen ceza belirlendi. Buna göre Boz ile ilgili, “Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme”, “Silahla tehdit” ve “Yasak bıçaklar ve diğer aletleri vahim miktarda bulundurma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame, Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianame kabul edilirse tutuklu şüpheli Boz, hakim karşısına çıkacak. 

1050816948-0-73-701-467-1400x0-80-0-0-b4ac54a57508f0dd3d60456174a797b1.jpg

 

Başa dön tuşu