Gündem

Başka Rümeysa’lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca’dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat!

Başka Rümeysa’lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca’dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat!, gündemdeki haberler bölümümüzde Başka Rümeysa’lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca’dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Başka Rümeysa’lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca’dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Başka Rümeysa’lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca’dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat!

Geçen ay Dr. Rümeysa Berin Şen’in, nöbetten evine giderken gerçekleştirdiği kaza sonucu yaşamını kaybetmesinin ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ildeki Eğitim Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinin başhekimlerine, asistan hekimlerin nöbetlerinin “başka Rümeysalar ölmesin diye” mevzuata göre düzenlenmesi hususunda mektup gönderdi.

Başka Rümeysa'lar ölmesin diye Bakan Fahrettin Koca'dan 81 ildeki hastanelere nöbet sürelerinin azaltılması için talimat!

UZUN VE YIPRATICI SÜRE AZALTILACAK

Bakan Koca, 81 ile gönderdiği mektupta, “Uzun ve yıpratıcı olan çalışma sürelerini azaltmakta, nöbet düzenlemelerini yasal mevzuatımıza uygun ve insani koşullara kavuşturmakta tam bir irade ortaya koymalıyız. Bu hususta sizinle yakın, titiz bir diyalog içinde bulunacağız. Asistan hekimlerin nöbetlerinin mevzuata göre düzenlenmesi hususundaki kararlılığımızın en iyi emsallarinden birini sizin vereceğinize inanıyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu