Ethereum Haberleri

Beyaz Saray’dan kripto para açıklaması: ‘Öncelikler listesi’ geliyor

Beyaz Saray’dan kripto para açıklaması: ‘Öncelikler listesi’ geliyor, kripto haberleri bölümümüzde Beyaz Saray’dan kripto para açıklaması: ‘Öncelikler listesi’ geliyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Beyaz Saray’dan kripto para açıklaması: ‘Öncelikler listesi’ geliyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Beyaz Saray’dan kripto para açıklaması: ‘Öncelikler listesi’ geliyor

Beyaz Saray, önümüzdeki aylarda dijital varlıklarla alakalı araştırma ve geliştirme hususunda ilk kezr listesi açıklayacağını açıkladı.

2022’deki çöküşten söz edildi

TSİ 18.45 sularında gelen bilgilendirmede, mayıs ayında bir sabit coin’in çökmesiyle birlikte 2022’nin kripto paralar için zor bir yıl olduğu belirtilerek bu çöküşün finansal sistem üzerinde çok az olumsuz etkisi olduğu vurgulandı. Ayrıca hükümetin kripto paraların finansal istikrarı baltamamasını sağlamayı, yatırımcıları korumayı ve kötü aktörlere karşı önlem almayı sürdürmeye odaklandığı kayıt edildi.

Önümüzdeki aylarda ‘ilk kezr listesi’ açıklanacak

Açıklamada, şimdiye kadar Biden yönetimi aracılığıyla kripto paralar hususunda yapılan çalışmalar da aktarıldı ve şöyle denildi:

“Lakin geçen sene yaşanan olaylar, daha fazlasına ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Kurumlar, kripto paraların FDIC sigortalı olduğu gibi yanlış ve yanıltıcı iddiaların artması da dahil olmak üzere dolandırıcılıkla mücadele çabalarını artırdı. Amerika Birleşik Devletleri, kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla karşılaşmada küresel önder olsa da kolluk kuvvetleri dijital varlıkların dahil olduğu yasa dışı faaliyetlerle mücadeleye daha fazla kaynak ayırıyor. Önümüzdeki aylarda Yönetim, tüketicilerin muhafaza edilmesina yol gösterecek biçimde, dijital varlıklarla alakalı araştırma ve geliştirme ilk kezrini de açıklayacak.”

Kongre’den istekler

Beyaz Saray, Kongre’nin konuyla alakalı çalışmalarını artırması gerektiğini de açıkladı. Kongre’den SEC yahut CFTC gibi düzenleyici kurumların yetkilerini genişletmesi talep edildi. Bunun müşterilerin varlıklarının kötüye kullanılmasını önleyeceği ve çıkar çatışmalarını azaltacağı kayıt edildi. Bunlara ek olarak Kongre’nin kripto para şirketleri için şeffaflık ve ifşa gerekliliklerini daha da kuvvetli hale getirebileceği, yasa dışı finans suçlarına verilecek cezaları artırabileceği altı çizildi.

Ayrıntılar geliyor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu