Ekonomi Haberleri

Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor

Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor

Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor

ABD Başkanı Joe Biden, bugün açıklanan ekonomik verilere ilişkin değerlendirme yaptı.

Biden, enflasyon eğilimini tersine çevirmenin en mühim öncelik olduğunu sözlerine ekledi. Ulusal Ekonomi Konseyi’nde enerji fiyat aralıklarının düşürülmesi üzerinde çalışma yaptıklarını ve Federal Ticaret Komisyonu’nda enerji sektöründeki piyasa manipülasyonlarına karşı harekete geçildiğini dile getirdi.

Joe Biden, ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısının 6 haftadır düşüş kaydettiğini ve vazifeye geldiğinden bu yana işsizlik maaşı başvurularının yüzde 70 azaldığını açıkladı.

“ENFLASYON, AMERİKALILARIN CEBİNE ZARAR VERİYOR”

ABD’de 31 yılın en yüksek düzeysine çıkan enflasyon oranına ilişkin konuşan Biden, “Enflasyon Amerikalıların cebine zarar veriyor ve bu eğilimi tersine çevirmek benim için en mühim öncelik” dedi.

Fiyat artışlarında en büyük payın enerji fiyat aralıklarında olduğunu söyleyen Biden, Ulusal Ekonomi Konseyi’ni bu maliyetlerin daha da düşürülmesi üzerinde çalışmak için yönlendirildiğini anlattı. Federal Ticaret Komisyonu’nun ise enerji sektöründeki herhangi bir piyasa manipülasyonuna yahut fahiş fiyat uygulamasına karşı harekete geçmesini istediğini dile getirdi.

Biden: Enflasyon, Amerikalıların cebine zarar veriyor #1

“MERKEZ BANKASI’NIN BAĞIMSIZLIĞINA BAĞLIYIM”

Biden, “Enflasyonun izlenmesi ve mücadele edilmesi için gerekli adımların atılmasında ABD Merkez Bankasının bağımsızlığına olan bağlılığımı yeniden vurgulamak istiyorum” sözlerini kullandı.

ABD’nin toparlanma sürecinde ilerleme kaydettiğini vurgulayan Biden, daha yapılacak çok işin olduğunu aktardı.

Başa dön tuşu