Ethereum Haberleri

Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı

Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı, kripto haberleri bölümümüzde Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Biden’ın imzaladığı savunma yasasında dağıtık defter teknolojileri detayı

ABD başkanı Joe Biden, 2022 senesinin Ulusal Savunma Yetkisi Yasası’nın geçtiğimiz hafta meclis ve Senato’dan geçmesinin ardından son imzayı attı.

Daha çok asker maaşları ve askeri araç alımlarıyla alakalı maddelerin olduğu kanunda kripto para ilişkili konular ve blok zinciri için de, ufak de olsa bir bölüm ayrılmış durumda… Kanun burada topu Savunma Bakanlığı’na atarken, 1 Nisan 2022’ye kadar dağıtık defter teknolojileri de dahil olmak üzere yeni teknolojileri sisteme katmak için bir kurum geliştirilmesini talep ediyor.

Dijital kabiliyetlerin işe alımı…

Kanunun içinde geçen dağıtık defter teknolojisi kısmı, “işe alınacak dijital yeteneklerden beklentiler” başlığı altında yer alıyor. Kanun bunun bunun yanında, Savunma Bakanı’na, işe alım hususunda bir kişiyi yetkilendirme görevi de veriyor.

Kanunda dijital teknolojilerle alakalı geniş bir bölüm yer almıyor ve içerikler daha çok Rusya-Ukrayna gerginliğinde Ukrayna’ya verilecek destekler, asker maaşlarının artırılması ve ABD ordusunun harcamalarının da artırılması gibi konuları kapsıyor.

Joe Biden son kez Kasım ayında, kripto para sektöründe mühim derecede tartışma konusu olan ve kripto paraların vergilendirilmesi hususunda da maddeler içeren trilyon dolarlık altyapı tasarısını imzalayarak resmen yasalaştırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu