Ekonomi Haberleri

Bilgisayar oyunları sektörünün dünyadaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar

Bilgisayar oyunları sektörünün dünya çapındaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar , ekonomi haberleri bölümümüzde Bilgisayar oyunları sektörünün dünya çapındaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bilgisayar oyunları sektörünün dünya çapındaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Bilgisayar oyunları sektörünün dünya çapındaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar

Bilgisayar oyunları sektörünün dünyadaki büyüklüğü 36,7 milyar dolar

Teknolojinin gelişmesi, bilgisayarların oyun oynamaya entegre edilmesi, mobil cihazların daha çok kullanılıyor olması bilgisayar oyunları sektörünün de her geçen gün büyümesine faydalı oluyor.

Newzoo Global Oyun Pazarı Raporu’na göre, 2021 senesinde küresel oyun sektörü 180,3 milyar dolara ulaşarak önceki seneye göre yüzde 1,4’lük bir artış gösterdi. Sektör ne kadar büyük olduğunun 36,7 milyar dolarla yüzde 20’lik kısmını ise bilgisayar oyunları sektörü oluşturdu.

BİLGİSAYARLAR GELİŞTİ, OYUNLARIN TÜKETİMİ ARTTI

Bilgisayar oyunları tüketiminin artışındaki ana neden olarak gelişmiş güç ve performans sunan oyun bilgisayarlarının son senelerdaki gelişimi görülüyor.

Bilgisayar oyunu

MOBİL OYUNLAR SEKTÖRDEN YÜZDE 52 PAY ALDI

Ayrıca bilgisayar oyunları sektörünün büyümesinde mobil oyun endüstrisinin de yüzde 52 ile payı büyük oldu. Aynı rapora göre, oyun gelirlerinin bunun yanında oyuncu sayısında da yıllık bir büyüme görüldü. Oyuncu sayısındaki artış 2021’de yıl boyu devam ederek yüzde 5,33’lük bir artışla 3 milyar oyuncuya ulaştı.

Bilgisayar oyunu

Başa dön tuşu