Ethereum Haberleri

Binance borsasından Çin gelişmeleri üzerine açıklama

Binance borsasından Çin gelişmeleri üzerine açıklama, kripto haberleri bölümümüzde Binance borsasından Çin gelişmeleri üzerine açıklama başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Binance borsasından Çin gelişmeleri üzerine açıklama ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Binance borsasından Çin gelişmeleri üzerine açıklama

Çin’deki gelişmeler üzerine dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ten açıklama geldi.

Bir Binance sözcüsü, şirketin Çin’de herhangi bir borsa faaliyeti yürütmediğini, 2017’den beri Çinli kullanıcıların websitesine ulaşımlerinin olmadığını ve Çin IP’lerinin de engellendiğini dile getirdi. Açıklamada, “Uyum sorumluluklarını çok ciddiye alıyor ve faaliyet gösterdiğimiz her yerde yerel gerekliliklere uymayı taahhüt ediyoruz.” denildi.

Binance, 2017 senesinin Temmuz ayında Çin’de kurulmuş fakat kısa süre sonra sunucularını ve merkezini ülke dışına taşımıştı.

Çin Merkez Bankası’nın cuma günü yaşanan açıklaması, bugün de tesirini sürdürüyor. Birkaç gün önce Çin anakiçinde kullanıcı kabulünü durduran Huobi, bugün yaptığı açıklama ile mevcut Çinli kullanıcıların hesaplarının kademeli biçimde kapatılacağını açıkladı. Bunun yanı sıra Çin bağlantıları kuvvetli bir başka borsa BHEX de faaliyetlerini tümüyle sonlandıracağını açıkladı. Birçok platform da Çinli kullanıcıların ulaşımlerini kesmeye başladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu