Ethereum Haberleri

Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur’daki işlemler yasaklanıyor

Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur’daki işlemler yasaklanıyor, kripto haberleri bölümümüzde Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur’daki işlemler yasaklanıyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur’daki işlemler yasaklanıyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Binance.com’dan son dakika açıklaması: Singapur’daki işlemler yasaklanıyor

İngiltere’den Cayman Adaları’na, Avrupa Birliği yargı bölgesinden Singapur ve Avustralya’ya kadar bir çok bölgede regülasyon kurumlarının radarında olan Binance borsası, yaptığı açıklamayla Binance.com vasıtasıyla işlem yapan Singapur’daki kullanıcılara kripto para işlemlerini yasakladı.

Fiat para yatırma ve anlık kripto para değişimleri de dahil bir çok işlemin 26 Ekim tarihinden bu yana gerçekleştirilemeyeceğinin altı çizildiği bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı:

“26 Ekim 2021 UTC saati ile 04.00’dan bu yana Singapur’daki Binance.com kullanıcıları fiat para yatırma, spot kripto para ticareti, fiat para ve likit swap kanallarıyla kripto para alım işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Piyasa önderi olarak Binance, ürünlerini ve hizmetlerini düzenli olarak güncellemekte ve regülasyonlara uyma hususundaki kararlılığını göstermektedir. Bu çerçevede, Singapur’daki kullanıcılarımıza yukarıdaki konularla alakalı olan tüm işlemlerini açıklanan güne kadar durdurmalarını, fiat paralarını ve token’larını çekmelerini tavsiye ediyoruz.”

CZ, “Singapur’dan lisans almak üzereyiz” demişti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Amerikan medyasına açıklamalarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance.com’un Singapur’daki müşterilere hizmet vermediğini ve onun ayrı bir şirket olduğunu belirtmişti. Şu anda Singapur’daki gerekli kurumlardan lisans alma sürecinde olduklarını söyleyen CZ, ülkeyle herhangi bir sorun yaşamadıklarını söylemişti.

Singapur’daki regülasyon kurumu, Binance’in resmi internet sitesi olan Binance.com’u ülkedeki regüle olmamış kurumlar listesine almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu