Ethereum Haberleri

Binance için çarpıcı değer tahmini: 300 milyar dolar

Binance için çarpıcı değer tahmini: 300 milyar dolar, kripto haberleri bölümümüzde Binance için çarpıcı değer tahmini: 300 milyar dolar başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Binance için çarpıcı değer tahmini: 300 milyar dolar ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Binance için çarpıcı değer tahmini: 300 milyar dolar

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in halka arz olması durumunda dünyanın en kıymetli 30 şirketinden biri olabileceği öne sürülüyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, borsanın eski yöneticileri, mevcut işlem hacimleri ve işlemlerden alınan ücretler değerlendirildiğinde, Binance’in 300 milyar dolarlık bir değeri olabileceğini dile getirdiler. Binance’in rakibi ve halihazırda Nasdaq borsasında listelenen Coinbase’in değeri ise 72 milyar dolar.

Aynı zamanda böyle bir değerlemenin borsanın CEO’su Changpeng Zhao’yu dünyanın en zengin isimlerinden biri yapabilir. Borsayı 2017 senesinde kuran ve o günden bu yana CEO’luk görevini de yürüten Zhao, en büyük hissedar konumunda.

Bilindiği üzere Binance’in ana borsa Binance.com dışında, farklı ülkelerde yerleşik platformları da var. Türkiye’de Binance TR, ABD’de ise Binance US buna örnek. Zhao, halen ana borsa Binance.com değil ama Binance US ile alakalı halka arz planları olduğunu yaz aylarında açıklamıştı. Başarılı girişimci, Binance US’in konuyu araştırdığını, halka arz olmayı istediklerini fakat şu an için kesin bir karar almadıklarını ifade etmişti.

Binance, şimdiye kadar herhangi bir merkez ofis olmadan faaliyet yürüttü ve gelinen noktada büyüme dikkat çekici. Şirket şimdi, dünyanın dört bir yanından regülatörlerin de baskısıyla bunda değişikliğe gidiyor. Zhao, “Artık tamamen regülasyonlarla uyan bir şirkete dönüşmek zorundayız” derken yapılan planlamaya göre, yerel ofisler ve bir genel merkez kurulacak.

Kripto para şirketlerin halka arzları, son haftalarda art arda geldi. Coinbase’in bunun yanında bazı madencilik şirketleri de halka arz oldular yahut bu doğrultuda son çalışmalarını yapıyorlar. Binance gibi, ileri gelen kripto para borsalarından Kraken de halka arz çalışmalarında sona yaklaşırken Ripple ise davayı bekliyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz Mayıs ayında şirketin SEC ile süregelen davanın sona ermesi sonrası halka arz olmak istediklerini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu