Kripto Haberleri

Binance ve Huobi Çin’deki faaliyetlerini durduruyor

Binance ve Huobi Çin’deki faaliyetlerini durduruyor, kripto para haberleri bölümümüzde Binance ve Huobi Çin’deki faaliyetlerini durduruyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Binance ve Huobi Çin’deki faaliyetlerini durduruyor ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Binance ve Huobi Çin’deki faaliyetlerini durduruyor

Kripto para dünyasında büyük bir düşüşe neden olan Çin merkez bankasının kripto para işlemlerinin yasa dışı olarak kabul edilebileceği kararı ardından borsalar da aksiyon almaya başladı. İlk haberler Huobi ve Binance’den geldi. 

Kripto para dünyası sarsıldı

Çin hükümetinin senelerdır kripto para dünyasına karşı aldığı tavır bu hafta en sert formuna büründü. Kripto para işlemlerinin yasa dışı olarak değerlendirilebileceği açıklamasının ardından haliyle kripto para borsaları da faaliyetlerini durduruyor. 

Pazarın en büyük iki borsası Binance ve Huobi ülke genelinde faaliyetlerini kademeli olarak durduracak. Gelen bilgilere göre bu iki borsa Çin sınırları içinde yeni üye alımını kapatıyor. Ayrıca 31 Aralık tarihine kadar da mevcut kullanıcıların kademe kademe sisteme ulaşımi de engellenecek. Hong Kong şuan için bu kısıtlamadan muaf tutuluyor. 

Henüz yapılmış resmi açıklamalar yok fakat diğer merkeziyetçi borsaların da ağır ağır aynı yolu tercih edeceği düşünülüyor. Bu noktada Uniswap yahut DYDX gibi standart yahut kaldıraçlı merkeziyetsiz borsaların önem kazanacağı tahmin ediliyor. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu