Ethereum Haberleri

Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı

Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı, kripto haberleri bölümümüzde Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Binance’ten kritik cüzdan hatası: Rezerv fonlar yanlış yere taşındı

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance kritik bir hata yaptı ve kendi ihraç ettiği token’ların teminatı olarak sakladığı fonlar ile müşteri fonlarını aynı cüzdanda sakladı. Borsanın bu mühim hatasını ise ABD finans medyasının büyük kurumu Bloomberg fark etti.

Binance’in resmi web sitesindeki bilgiler ve grafikler üzerindeki incelemeyle göze çarpan hatanın ardından borsanın bir sözcüsü Bloomberg’e verdiği bilgide hatayı fark ettiklerini ve farkında olmadan transfer edilen fonların, başka bir cüzdana taşındığını dile getirdi.

Olması gerekenden fazla fon yer alıyordu

Binance’in B-token’ları olarak da anılan ve borsanın ihraç ettiği 94 coin’in hemen hemen yarısını oluşturan fonları koruyan rezervlerin,  farkında olmadan müşteri fonlarının tutulduğu “Binance 8” adlı cüzdana taşındığı görülüyor. Bloomberg, incelemesinde bu cüzdanda olması gerekenden fazla varlığın olduğunu ve bunların büyük bölümünün bu B-token’ları olarak da anılan kripto paralardan oluştuğunu dile getirdi.

“Binance 8 bir soğuk cüzdan… Hatayı fark ettik”

Binance borsasının bir sözcüsü ise Bloomberg’in konuyla alakalı sorularını yanıtladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Binance 8, borsanın soğuk cüzdanlarından bir tanesi… Teminat varlıkları farkında olmadan bu cüzdana taşınmış. Yapılan hatanın farkındayız ve alakalı varlıklar gerekli olan diğer cüzdanlara taşınıyorlar. Kullanıcı fonları 1’e 1 miktarda saklanmaya ve korunmaya sürdürmekte”

Sözcü fonların ne zaman yanlış cüzdana taşındığıyla alakalı ise bilgi vermedi.

Fonların ayrı tutulmaması, olabilecek bir büyük çekim talebine karşılık olarak Binance borsasının ne kadar teminat tuttuğunun tam anlamıyla anlaşılamaması demek oluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu