Gündem

Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı

Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı , ekonomi haberleri bölümümüzde Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı

Bingöl'de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı

Bingöl’ün Karlıova beldesinde, göçerler ve ilçeye bağlı köylülerin yaz aylarında ağır işlerinde kullanıp, kışın gelmesiyle birlikte serbest bıraktığı atlar ölüme terk edildi.

Yoğun kar yağışı sebebiyle yiyecek bulamayan hayvanların birçoğu soğuktan donarken, bazıları da yabani hayvanlar aracılığıyla parçalandı.

Kış mevsiminin sert geçtiği Karlıova beldesinde terk edilen atların kimilerinde ciddi sakatlanmalar olduğu belirlendi.

Belediye personelleri aracılığıyla toplanarak koruma altına alınan atlar, veteriner kontrolünden geçirilerek, tedavileri yapıldı.

“DONMAK ÜZEREYDİLER”

Karlıova Belediyesi Zabıta Müdür Metin Bingöl, “Bizler burada yalnızca kar ile mücadele etmiyoruz, Donmak üzere olan başıboş köpekleri koruma altına aldık. Son üç gündür sahipsiz olarak doğaya bırakılan atları da donmak üzereyken koruma altına aldık. Yazın bu hayvanlardan yararlanan vatandaşların kışın da bunlara sahip çıkması gerekiyor. Şu ana kadar  2 atın nasıl tedavi edileceğini yaparak korumaya aldık. Ama ilçede başıboş dolaşan sahipsiz atlar çok.” dedi.

Bingöl’de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı VİDEO

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #1

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #2

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #3

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #4

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #5

Bingöl de atlar, donmak üzereyken kurtarıldı #6

Başa dön tuşu