Kripto Haberleri

Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor!

Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor!, kripto para takipçileri için Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bir Sonraki BTC’yi Arayanlar, Paralarını Bu 3 Altcoin’e Park Ediyor!

Bitcoin, her ne kadar 50.000 doları zorlasa da, mevcut fiyat eğiliminin o kadar kuvvetli olmadığından şüphelenen ve 44.300 dolara yapılacak bir geri çekilmeyi bekleyen analistler de yer alıyor. Bu endişeler, “açgözlülük” ve “aşırı açgözlülük” sınırına ulaşan “Korku ve Açgözlülük” endeksiyle destekleniyor. Şimdi yatırımcılar, Bitcoin rallisi soğudukça Cardano, Solana ve Terra’ya yönelebilir. Kriptokoin.com olarak bu beklentilere sahip bazı kripto para uzman kişilerının analizlerini bir araya getirdik. Altcoin projelerinin on-chain verileriyle başlayalım…

Bitcoin rallisi soğudukça, yatırımcıların tercihleri değişiyor

Bu hususta referans alabileceğimiz bazı veriler var. Misal verilecek olursa, Blockchaincenter.net’in “Altcoin Sezon Endeksi”, tespit edilen senelerda altcoin projelerinin Bitcoin’den daha iyi performans gösterip göstermediğini analiz eden bir indikatördür. Bir yıl boyunca, piyasaya değerine göre en büyük 50 altcoin’in %75’i Bitcoin’den daha iyi bir performans gösteriyorsa, indikatörün ölçümlerine göre bu bir “altcoin yılı”dır. Şu anda endeks, son 30 gün içinde altcoin’lere olan bir eğilimi gösteriyor. Bu nedenle, altcoin’ler yıllık grafikte Bitcoin (BTC)’i yakalamak için hala daha fazla alana sahiptir:

Diğer yandan, Ağustos ayı bir “altcoin ayı” olarak görülüyor ve mevcut fiyat hareketleri bu sonucu destekliyor. Özellikle, Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Cardano (ADA), son iki haftalık çift haneli kazançlarıyla altcoin boğa koşusuna öncülük ediyor. Bunun yanı sıra, Ethereum’un en büyük rakibi olan ADA için, 12 Eylül 2021’de mainnet’te gerçekleşmesi hedeflenen Alonzo Hard Fork öncesinde analistlerin yeni bir ATH beklentisi yer alıyor. Ayrıca, bir uzman görüşü olarak, Twitter analisti Spgit gide artan Group ve ortağı olan @Spgit gide artanBlack_1, ADA değerlendikçe, Solana piyasa kapitalizasyonunda mevcut düzeyden üç kat bir artış öngörüyor:

ADA için 90 milyar dolar doğru değerleme ise, SOL buradan basit bir şekilde 3X’tir.

Altcoin Solana’nın rallisi rakip tanımıyor

Ağustos ayının parlayan altcoin projelerinden biri Solana (SOL) oldu. Haftalar boyunca büyük bir düzeltme yetaptan ATH’ler kaydetmeye devam eden SOL, yalnızca son 24 saat içinde %21 yükseldi ve 119 dolarla Ağustos ayının son ATH’lerinden birini kaydetti. Şimdi, bir “Ethereum katili” olarak piyasa değerine göre en büyük 8. altcoin projesi olurken, yatırımcılar ve trader’ler dilimler halinde kar rezervasyonu yapmaya başladılar. Bu stratejiyi, “pişmanlık içermeyen bir hareket” olarak nitelendiren popüler trader’larda yer alıyor. Misal verilecek olursa, Twitter’da @dkcrypto13’ün arkasındaki gizemli analist, 30 Ağustos’ta şu tweet’i paylaşmıştı:

Tüm SOL sahipleri için coşkulu bir gün. Kısa bir teslimiyet göze çarpıyor. Düşündüğünüzden daha uzun süre devam edebilmesine rağmen, genelde şiddetli bir biçimde sıfırlandığını unutmayın. Burada Solana’mın %25’ini satıyorum, bu da pişman olmayacak bir hareket. Piyasadaki en iyi Blockchain, fakat riski yönetmeniz gerekiyor.

Solana Blockchain’deki son güncellemeler, projeyi daha cazip hale getirdi

Son güncellemelerle, SOL topluluğunun kazançlarla daha iştahlı duruma geldiği gözlemleniyor. Projenin daha tercih edilir olmasını sağlayan özelliği “wormhole”, Ethereum ve Solana Blockchain içindeki alışverişini destekleyen çift yönlü bir köprüdür. Bunun yanı sıra, trader’leri, üç yönlü kripto para transferi yapmasına izin verecek ve Terra Blockchain’i destekleyecek “wormhole” için heyecan verici bir güncelleme daha bekliyor.

Bu Altcoin Fiyatı "Gizemli Haberle" Rekor Kırdı! İşte Açıklamalar...

Altcoin LUNA rallinin ikinci aşaması için hazır

Diğer yandan, geçen ay boyunca, 13.7 milyar dolar piyasa değerini aşan Terra (LUNA), birden çok yatırımcının dikkatini çekti. LUNA ve Terra’nın benimsenmesi, 185 milyon dolarlık LUNA token’in yakılması ve Columbus-5 adlı mühim bir ağ yükseltmesinin beklentisiyle, alıcı kuyruğu giderek uzadı. Bu yükseltmeyle, Ethereum’un benzeri olarak Terra Blockchain’de daha fazla projenin başlatılması ve LUNA’ya olan talebin artması bekleniyor.

Kurumsal tarafta altcoin projelerine yöneliyor

Ayrıca, bireysel yatırımcının yanında, kurumsal tarafta benzer yatırım modeli izliyor. Bitcoin’den art arda sekiz hafta boyunca toplam 3.8 milyon dolarlık çıkış yapılırken, altcoin fonlarına yeni girişler gerçekleştirildi. Dijital varlık yatırım yönetimi şifrketi CoinShares’e göre, 27 Ağustos’ta sona eren haftada kripto fonlarına 24 milyon dolarlık sermaye akışı tespit edildi. Tüm altcoin projeleri içinde, ADA fonlarına 10 milyon doların üzerinde giriş yapıldı ve yatırımcılar içinde yükseliş beklentisine yol açtı. Twitter hesabı @AltcoinSherpa’nın mevcut pazarı “Layer-1 sezonu” olarak nitelendirmesi ve “Layer-1” Blockchain çözümlerinin sermaye rotasyonunu vurgulayarak yaptığı açıklamaları, dönemin özeti oldu:

Layer 1 sezon gibi görünmekte. Diğerlerinin de dile getirdiği gibi, L1’den L1’e çok fazla sermaye dönüşü göze çarpıyor. Bu neden oluyor? SOL->LUNA-> AVAX-> FTM.

Adrian K. Zduńczyk, Bitcoin düzeltmesi için yatırımcıları ikazyor

En son, sertifikalı teknik analist ve “The Birb Nest”in kurucusu ve CEO’su Adrian K. Zduńczyk, trader’leri Bitcoin fiyat düzeltmelerine karşı dikkatli olmaları hususunda uyardı. Analist, yatırımcıların Bitcoin’deki bir trendin tersine dönmesinden önce karı kilitlediğini öne sürüyor. Zduńczyk, yakın tarihli “Bitcoin ve altcoin piyasa güncellemesinde” şu alıntıyı yaptı:

Son 5-6 haftada boğalar için büyük bir ralli olduğunu bildiğimden, bu haftalık mumu, 40’ların zirvesindeyken bazı karları kilitlemek için başka bir neden olarak kabul edeceğim. HER DURUMDA.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu