Kripto Haberleri

Bitcoin 3.500 Doları Sildi! “Sırada Bu Dipler Var”

Bitcoin 3.500 Doları Sildi! “Sırada Bu Dipler Var”, kripto para takipçileri için Bitcoin 3.500 Doları Sildi! “Sırada Bu Dipler Var” ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin 3.500 Doları Sildi! “Sırada Bu Dipler Var” başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin 3.500 Doları Sildi! “Sırada Bu Dipler Var”

Bitcoin, daha genel bir piyasa gerilemesinin ortasında toparlanmakta zorlanıyor. Lider kripto para, 41.000 dolara kadar düştü ve 3.500 dolardan fazlasını sildi. Peki BTC’de sırada ne var? Kriptosite.com olarak, detayları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik, birlikte konuyu gözlemleyelim…

  • Bitcoin, 45.000 dolarlık kuvvetli bir dayanağın altına düştü. 
  • Bir sonraki kritik destek bölgesi 39.000 dolar ile 37.300 dolar içinde yer alıyor.
  • Bu düzeynin üzerinde tutunamamak analistlere göre, Bitcoin’i 30.000 dolar yahut daha düşük bir düzeyye gönderebilir.  

BTC, hakimiyeti ayılar devralmış gibi göründüğü için kararlı bir destek zemini bulmakta zorlanıyor. Tarihsel fiyat hareketi, kapitülasyondan kaçınmak için BTC‘nin 37.300 doların üzerinde kalması gerektiğini gösteriyor. 

Bitcoin 41.000 dolara kadar düştü! Analistler düzeyleri verdi

BTC, 45.000 dolarlık destek düzeysini kırdı ve piyasayı daha da düşmekle tehdit ediyor. Basın zamanında Bitcoin, 42.000 doların hemen altında işlem görüyor. Haziran 2021’in en düşük düzeysi olan 28.750 dolardan tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 69.000 dolara kadar ölçülen Fibonacci geri çekilme göstergesi, Bitcoin’in düşüşüne devam edeceğini gösteriyor. Lider kripto para biriminin altındaki bir sonraki kritik talep engeli 39.000 dolar ile 37.300 dolar içindedır. Tom DeMark (TD) Sequential haftalık grafikte bir satın alma sinyali sunmaya hazırlandığından, böylesine mühim bir talep alanı tutunacak güce sahip olabilir. 

Boğa oluşumu, 17 Ocak civarında Bitcoin’in bir ila dört haftalık bir yükselişe yahut yeni bir yukarı doğru geri sayıma girebileceğini tahmin ediyor. Önümüzdeki iki hafta içinde oluşturulabilecek satın alma baskısı, Bitcoin’in 50 günlük hareketli hemen hemenyı destek olarak 50.000 dolardan yeniden kazanması ve rekor düzeylere doğru ilerlemesi için kritik öneme sahip. 100 ve 200 günlük hareketli hemen hemenlar BTC’nin altındaki son talep bölgeleri olduğundan, yeterince güç kazanamamak boğalar için yıkıcı olabilir. Bu kilit düzeyler analistlere göre, sırasıyla 30.000 dolar ve 19.000 dolar.  

Analistler uyardı: BTC bu diplere kayabilir!

Bitcoin’in arkasındaki kuvvetli temeller göz önüne alındığında, bir kapitülasyon olayı imkansız gözükse de analistlere göre, Göreceli Güç Endeksi aksini öne sürüyor.  RSI, 2014 ayı piyasasından bu yana BTC her teslim olduğunda belirli bir biçimde davranmış gibi görünmekte. Bu momentum göstergesi 42 düzeysine düşme, toparlanma ve ardından bir satışın başlangıcını işaretlemek için bu destek tabanını kırma eğilimindedir. 

Benzer piyasa davranışı son altı ayda yaşandı. Temmuz 2021’de RSI 42 düzeysinden sıçrayarak Kasım 2021’de 69’a ulaştı. Son reddedilme durumu, RSI’yi şu anda tuttuğu 42’ye geri itti. Tarih tekerrür edecek olursa analistlere göre, 19.000 dolara kapitülasyonun yakın olduğunu varsaymak mantıklıdır. Bitcoin daha düşük düzeylere gidecek gibi gözükse de boğalar her ne pahasına olursa olsun 39.000-37.300 dolarlık destek duvarını savunmaya hazırlanmalı. Böylesine mühim bir talep bölgesi, BTC’nin bir süreliğine yükseliş trendini sürdürmek için son fırsatlarından birini temsil edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu