Kripto Haberleri

Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Şimdi O Çocuk Milyoner!

Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Şimdi O Çocuk Milyoner!, kripto para takipçileri için Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Şimdi O Çocuk Milyoner! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Şimdi O Çocuk Milyoner! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin Almak İçin Oyuncaklarını Sattı: Şimdi O Çocuk Milyoner!

Bir kripto traderı, halen 11 yaşındayken Bitcoin almak için oyuncaklarını sattıktan sonra nasıl milyoner olduğunu paylaşımı yaptı. 21 yaşındaki Dadvan Yousuf, şu anda İsviçre‘de kendi kendine milyoner olan en genç kişi. Açıklamalar Kriptosite.com’da.

Tahvil Kralı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

Bitcoin için 11 yaşında oyuncaklarını sattı

Dadvan ticarete başladığında yalnızca 11 yaşındaydı. 21 yaşındaki Kürt mülteci, 2003 senesinde ailesiyle birlikte Ipsach, Bern’e kaçtı. Bir gün on bir yaşındaki Dadvan bir park yerine bir halı serdi ve tüm oyuncaklarını sattı ve 250 İsviçre Frangı kazandı. Dadvan, “Çok kötü koşullarda büyüdüm, çok yoksuldik ve büyükannemin ameliyat için paraya ihtiyacı vardı. Ailem bunun ile ilgili konuşurken duydum ve bir şeyler yapmak istedim” diyor. Yurtdışına para göndermenin güvenli bir yolunu bulmaya çalışan genç çocuk, kripto para birimlerini araştırmaya başladı ve Bitcoin terimiyle ilk yüz yüze geldiğı forumlara katıldı. “Bitcoin ile ilgili ilk kez okudum. İnsanlar dünyayı değiştirecek bir sonraki büyük şeyden bahsediyorlardı. Yaptığım ilk şey bir kiosk’a gidip BTC istemek oldu” diyor.

Bu Metaverse Coin Büyük Ortaklıkları Duyurdu! İşte Açıklamalar

Dadvan, “Babama Bitcoin almak istediğimi dile getirdim ve şaka yaptığımı düşündü” diyor. Dadvan onu ikna etmeye çalışmak için birkaç gün harcadı ama sonunda başardı ve babası kredi kartını verdi – her biri 15€’ya 10 Bitcoin satın aldı. Dadvan, “Cüzdanın ne olduğu, nasıl çalıştığı ile ilgili hiçbir düşüncesim yoktu – yaşamımdaki en büyük hatayı yaptığımı ve babamın haklı olduğunu düşünmeye başladım” diye ekliyor. Yaklaşık bir yıl sonra genç çocuk, ilk büyük işini 11.200 euroya token başı 13.53 dolardan 1000 Bitcoin satın alıyor. Yıllar içinde ticaret yapmaya sürdü ve 2016’da ilk kez Ethereum‘a yatırım yaptı ve 134.000 euro karşılığında 16.000 satın aldı. Dadvan, 17 yaşında milyoner oldu fakat 2020 yılına kadar hiçbir şey kazanmadı. Şimdi insanlara “başarılı traderlar olma şansına” sahip olabilmeleri için ücretsiz finansal eğitim vermeyi amaçlıyor.

Bu 5 Altcoin'e Dikkat: İşte Ortaklıklar ve Listelemeler!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu