Ethereum Haberleri

Bitcoin destekçisi ARK’tan 150 sayfalık rapor: 1 milyon $ hedefi hala geçerli

Bitcoin destekçisi ARK’tan 150 sayfalık rapor: 1 milyon $ hedefi hala geçerli, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin destekçisi ARK’tan 150 sayfalık rapor: 1 milyon $ hedefi hala geçerli başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin destekçisi ARK’tan 150 sayfalık rapor: 1 milyon $ hedefi hala geçerli ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin destekçisi ARK’tan 150 sayfalık rapor: 1 milyon $ hedefi hala geçerli

Bitcoin’in bunun yanında teknoloji hisseleri alımlarıyla bilinen ve Cathie Wood’un sahibi olduğu ARK Invest şirketi 2017 senesinden bu yana paylaşımı yaptığı “Büyük Fikirler” raporunda yine çok mühim ifadelere yer verdi.

“Kripto paralar 20 trilyon dolara ulaşabilir”

Birçok hususta 2030 senesinin baz alındığı raporda kripto paraların da geleneksel varlık sınıfları karşısında çok büyük rakip olacakları, hatta 2030 yılı saygınlığıyla da 20 trilyon dolar piyasa değerine ulaşabilecekleri altı çizildi. Aynı yıl akıllı anlaşmalerin toplam değerinin ise 5 trilyon dolar olabileceği iddia edildi.

“Bitcoin 1 milyon doları geçebilir”

Bitcoin’in uzun vadeli gidişatının getirdiği fırsatların sürdüği gösterilen raporun alakalı bölümünde şu ifadeler yer aldı:

“Bitcoin’in uzun soluklu zamanda sağlayacağı fayda her geçen gün güçleniyor. 2022’de yaşanan karmaşık seneye rağmen, Bitcoin tek bir hata yapmadı. Yatırımcı tabanı git gide daha çok uzun vadeli bakan kalabalıklardan oluşmaya başladı. Merkezi platformların yarattığı karmaşa, Bitcoin’in öneminin daha iyi görülmesini sağladı: Merkeziyetsizlik, denetlenebilirlik ve şeffaflık. Önümüzdeki 10 yıl içinde bir adet Bitcoin’in 1 milyon doları geçmesi olabilecek gözüküyor”

“Otoriter rejimler başaramadı”

Raporda mühim sayılar da verilerek Bitcoin’in merkeziyetsiz olmasının getirdiği faydalar da sıralandı ve şunlar yazıldı:

“Merkezi para sistemleri kuvvetli bir ekonomik ortam yaratma hususunda başarısız oldu. Dünyada 4 milyar insan otoriter rejimler altında yaşıyor. 2 milyar insan çift haneli enflasyonla yaşamak zorunda… 1 milyar kişi, geleneksel ödeme uygulamalarını kullanamıyor. 1 milyar insan ise kendilerine yapılacak havale ödemelerine bağımlı yaşıyor. Bitcoin’de ise engel çok az. Tek sahip olunması gereken şey anahtar sözcüklerin güvenli biçimde saklanması… Bitcoin enflasyona da dayanıklı bir varlık. Çünkü matematiksel olarak toplam arzının 21 milyon olduğu bilinmekte. Ayrıca hem merkeziyetsiz hem de şeffaf…”

“Sert düşüşlere rağmen diğer varlık sınıflarını geçti”

Raporda bunun bunun yanında Bitcoin’in özellikle bu sene yaşadığı sert düşüşlere rağmen, uzun soluklu zamanda her varlık sınıfından daha iyi performans sergilediği de altı çizildi:

“Bitcoin’deki volatilite, onun uzun vadeli getirilerinin konuşulmasını engelledi. 2009’da meydana geldiğindan bu yana Bitcoin, %75’ten büyük 5 adet ciddi düşüş yaşadı. Lakin yıllık bazda hep pozitif getiri sağlamayı başardı”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu