Kripto Haberleri

Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Tahmin Geldi!

Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Tahmin Geldi!, kripto para takipçileri için Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Tahmin Geldi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Tahmin Geldi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin, DOGE, AVAX ve 7 Altcoin İçin Çarpıcı Tahmin Geldi!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin ve AVAX çoğu büyük altcoin, kendi destek düzeylerinden yükseldi ve bu durum, iyileşen bir hissiyatı işaret ediyor. Analist, bu durumun traderların ufak düşüşlerde satın almaya başladığını gösterdiğini belirtiyor. Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanmaya devam edebilir ve altcoin’leri daha yükseğe çekebilir mi? Analist, bunu öğrenmek istiyorsanız en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. Biz de Kriptosite.com olarak Rakesh Upadhyay’ın anlatımıyla, analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Milyarder ve Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, Noel ve Yeni Yıl mesajında ​​itibari paradan uzak durulmasını dile getirdi ve bunu ‘kağıt yalanlardan yapılmış sahte para’ olarak nitelendirdi. Bunun yerine, insanlara “Bitcoin’e yatırım yapmalarını” tavsiye etti. Bunun yanında profesyonel trader Peter Brandt, Aralık ayının son yarısındaki az işlem gören tatil zamanında “grafik deseni kırılmalarına büyük şüphe ile bakılması gerektiği” hususunda uyardı.

AVAX
Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Analistler 2022 için iyimser olmaya sürdürmekte. Bunlardan birisi olan kripto analisti ve ‘DecodeJar’ takma adlı Twitter kullanıcısı, Bitcoin’in 100.000 doları aşabileceğine ve 190.000 dolardaki muhafazakar fiyat hedefine ulaşabileceğine inanıyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, son üç gün için 20 günlük üssel hareketli hemen hemenyı (EMA) (50.033 dolar) başarıyla koruyarak boğaların düşüşlerde alım yaptığının sinyalini verdi. Bunun boğalardan daha fazla alım çekmesi olabilecek.

btc
BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgeye yükseldi, bu da boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 52.314 dolarda %38,2 Fibonacci düzeltme düzeysinin üzerine çıkarsa, 60.000 dolarda sert genel dirence doğru bir ralli olasılığı var. Ayıların bu düzeyyi şiddetle savunması olabilecek. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten gerilerse ve hareketli hemen hemenların altına düşerse reddedilecek. Bu durum, BTC’yi 45.456 dolardaki kuvvetli desteğe çekebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 23 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (4.065 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, fakat boğalar bu avantajı geliştiremedi. Bu, ayıların halen vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

eth
ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI, arz ve talep içinde bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 4.200 dolarda genel direncin üzerinde iter ve sürdürürse, yükseliş momentumu artabilir. Bu, olası bir rallinin 4.488 dolara, ardından tüm zamanların en yüksek düzeysi 4.868 doların yeniden test edilmesinin yolunu açabilir. Aksine, fiyat mevcut düzeyden geriler ve 3.893,23 doların altına düşerse, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterir. Bu, ETH’nin 3.643,73 dolara ve ardından 200 günlük basit hareketli hemen hemenya (SMA) (3.339 dolar) çekebilir.

Binance Coin (BNB)

Son üç günde 20 günlük EMA’ya (549 dolar) yakın işlem gördükten sonra Binance Coin, 27 Aralık’ta direncin üzerine çıktı.

bnb
BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

20 günlük EMA düz ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, boğalar ve ayılar içinde bir denge durumu olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam ederse, boğaların ayıları yendiğini gösterecek. BNB, önce 575 dolara, ardından 617 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar BNB’yi 500 dolara çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için mühim bir destek çünkü kırılırsa düşüş 200 günlük SMA’ya (442 dolar) kadar uzayabilir.

Solana (SOL)

Solana, 23 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (187 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, bu da düzeltmenin sona erebileceğini gösteriyor. Ayılar, 24 Aralık’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı fakat boğalar pes etmedi.

sol
SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Bu, traderlar aracılığıyla daha fazla alım çekmiş olabilir. SOL şimdi, ayıların sert bir direnç oluşturmasının olabilecek olduğu düşen kama formasyonunun direnç çizgisine yükselebilir. Fiyat direnç çizgisinden düşerse fakat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğaların her ufak düşüşte alım yaptığını gösterir. Bu, 259,90 dolarlık bir yeniden test için kapıları açarak, kamanın üzerinde bir kırılma olasılığını artıracak. Tersine, fiyat geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, SOL 167,88 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, SOL’u 200 günlük SMA’ya (125 dolar) düşürebilir.

Cardano (ADA)

Boğalar, son üç gün boyunca 20 günlük EMA’yı (1,39 dolar) başarıyla savundu. Bu, hassaslığın pozitife döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. ADA, 27 Aralık’ta toparlanmaya sürdü.

ada
ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

RSI 58’in üzerine çıktı ve 20 günlük EMA yükselmeye başladı, bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. ADA 1,76 dolara ve ardından 1,87 dolarda sert genel dirence yükselebilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse geçersiz olacak. Böyle bir hareket, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar ardından ADA’yı 1,18 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, ADA 1 dolara düşebilir.

XRP, LUNA, AVAX, DOT ve DOGE analizi

Ripple (XRP)

Ripple, 24 Aralık’ta psikolojik dirençten 1 dolardan geri döndü ve bu, ayıların daha yüksek düzeylerde aktif olduğunu gösteriyor. Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,90 dolar) çekti fakat, boğaların son üç gündür bu düzeyde kalması ufak bir pozitifliğin göstergesi.

xrp
XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Terra (LUNA)

Boğalar, LUNA’yı son üç gün içinde tekrar tekrar 100 dolarlık direncin üzerine itti, fakat daha yüksek düzeyleri sürdüremediler. Bu, ayıların bu düzeyyi agresif bir biçimde savunmaya sürdüğini gösteriyor.

luna
LUNA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Avalanche (AVAX)

AVAX, 26 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (109 dolar) bir kez daha sıçradı ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. Artan 20 günlük EMA ve 57’nin üzerindeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

AVAX
AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde devam ederse, boğalar %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeysi 119,69 dolar ve %78,6 geri çekilme düzeysi 131,70 dolar içindeki genel direnç bölgesini temizlemeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, AVAX 147 dolar ile tüm zamanların en yüksek düzeysine yükselebilir. Aksine, fiyat mevcut düzeyden yahut genel alandan gerilerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, traderların daha yüksek düzeylerde kar rezervasyonu yaptığını gösterir. AVAX ardından alıcıların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 98 dolara düşebilir.

Polkadot (DOT)

Boğalar, 24 ve 25 Aralık’ta 20 günlük EMA’yı (28,91 dolar) başarıyla savundu. Bu durum hissiyatın pozitife döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Sürekli satın alma, Polkadot’u 27 Aralık’ta 31,49 dolardan genel direncin üzerine itti.

AVAX
DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, son üç gündür 20 günlük EMA (0,18 dolar) ile genel direnç 0,19 dolar içinde işlem görüyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların güvenli oynadığını ve büyük bahisler yapmadığını gösteriyor.

AVAX
DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu