Kripto Haberleri

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Çıktı!

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Çıktı!, kripto para takipçileri için Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Çıktı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Çıktı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Çıktı!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, daha yüksek düzeylerde satış ve düşüşlerde alımla yüz yüze, bu da kısa vadede bir konsolidasyon sinyali veriyor. Bitcoin düşüşünü uzatabilir yahut önümüzdeki birkaç gün içinde 50.000 doların üzerinde kuvvetli bir toparlanma yapabilir mi? Analist, öğrenmek istiyorsanız en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. Biz de Kriptosite.com olarak Rakesh Upadhyay’ın anlatımıyla kripto paralara ilişkin analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Lider kripto ve piyasaya genel bir bakış

S&P 500 tüm zamanların en yüksek düzeysi (ATH) yakınında işlem görüyor fakat Bitcoin (BTC) ATH’ı olan 69.000 dolardan hemen hemen %30 aşağıda yer alıyor. Keskin düşüşten sonra bile, Bitcoin şimdiye kadar %63 arttı ve 2021’de hemen hemen %30 git gide artan S&P 500’den daha iyi performans gösterdi. Enflasyona karşı bir korunma aracı olarak popüler olan altının, bu sene hemen hemen %7 düştüğünü de hatırlatmak gerekiyor. Arcane araştırması raporunda, Bitcoin’in yüksek enflasyon ortamındaki üstün performansının ‘Bitcoin’in müthiş bir enflasyon koruması olduğunu ispatladığın’ dile getiriyor.

Bitcoin
Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Real Vision CEO’su Raoul Pal, verdiği bir röportajda, Bitcoin’deki son satışların kurumsal yatırımcıların kâr elde etmesinden kaynaklanmış olabileceğini, fakat satışın sona ermek üzere olabileceğine inandığını dile getirdi. Lakin işinde uzman trader Peter Brandt, diplere işaret ettiği bilinen panik satışlarının halen gerçekleşmediği görüşünde.

Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Solana ve Cardano analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 27 Aralık’ta genel direncin üzerine 51.936,33 dolarda yükseldi fakat mum çubuğundaki uzun fitil, traderların bu yükselişi canlı bir biçimde sattıklarını gösteriyor. Satış 28 Aralık’ta sürdü ve fiyat 20 günlük üstel hareketli hemen hemennın (EMA) (49.558 dolar) altına düştü.

Biitcoin
BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Fiyat, 29 Aralık’ta 200 günlük basit hareketli hemen hemennın (SMA) (47.755 dolar) altına düştü fakat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşü durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat 200 günlük SMA’nın üzerinde yükselir ve devam ederse, boğalar tekrar BTC’yi 51.936,33 dolar genel dirence doğru itmeye çalışacak. Aksine, fiyat 200 günlük EMA’nın altında kalırsa satış yoğunlaşabilir. 20 günlük EMA düşmeye başladı ve bağıl güç endeksi (RSI) 42’nin altında, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. 45.456 dolarlık destek kırılırsa, Bitcoin 42.000 ila 40.000 dolarlık kuvvetli destek bölgesine düşebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum’un 20 günlük EMA’nın (4.011 dolar) üzerinde kalmayı başaramaması, kısa vadeli traderların satışını çekebilirdi. Fiyat 28 Aralık’ta keskin bir biçimde düştü ve 3.643,73 dolara kuvvetli desteğe yakın bir düşüş yaşadı.

ETH
ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Fiyat destekten geri dönerse, boğalar ETH’yi 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. 4.200 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltme aşamasının bitebileceğinin sinyalini verebilir. ETH önce 4.488 dolara yükselebilir ve ardından ATH’ı olan 4.868 dolara meydan okuyabilir. Bunun yanında, aşağı eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. 3.643,73 dolar desteği kırılırsa, ETH 200 günlük SMA’ya (3.353 dolar) düşebilir. Bu düzey kuvvetli bir destek görevi görebilir fakat kırılırsa ETH 2.800 dolara düşebilir.

Binance Coin (BNB)

BNB, 27 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (546 dolar) üzerine çıktı fakat boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Fiyat geriledi ve 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın altına düştü.

BNB
BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi fiyatı kuvvetli desteğin altına 500 dolardan düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, boğaların düzeyyi agresif bir biçimde savunmasının olabilecek olduğu 200 günlük SMA’ya (444 dolar) aşağı doğru bir hareket başlatabilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut düzeyden yahut kuvvetli desteğin 500 dolardan yukarı çıkarsa, boğaların düşüşlerde satın almaya sürdüğini gösterecek. 575 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin bitebileceğinin sinyalini verecektir. BNB önce 617 dolara, ardından genel direnç bölgesine 669,30 dolardan 691,80 dolara yükselebilir.

Solana (SOL)

Solana’nın toparlanması 27 Aralık’ta 204,75 dolarda durdu ve fiyat 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (185 dolar) altına düştü. Bu, ayıların rallilerde satış yapmaya sürdüğini gösteriyor.

SOL
SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi avantajlarını artırmaya çalışacak ve fiyatı 167,88 doların altına çekecek. Bu destek kırılırsa, SOL 148,04 dolara düşebilir. 20 günlük EMA düz ama RSI 44’ün altına düştü, bu da ayıların üstünlük kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 204,75 doların üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu, düşen kama deseninin direnç çizgisine olası bir ralli için yolu açacaktır. Kamanın kırılması, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterecek.

Cardano (ADA)

Cardano, 27 Aralık’ta 1,59 dolardan düştü ve fiyat 20 günlük EMA’ya (1,39 dolar) geriledi. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar fiyatı azalan kanalın direnç çizgisine itmeye çalışacaklar.

ADA
ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep içinde bir denge olduğunu gösteriyor. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. Boğalar ardından fiyatı 2,47 dolardan kuvvetli genel dirence doğru itmeye çalışacak. Bunun yanı sıra, fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayıların rallilerde satış yapmaya sürdüğini gösterecek. ADA, ardından 1,18 dolardan kuvvetli destek bölgesine düşebilir. Bu destek kırılırsa ADA 1 dolara kadar gerileyebilir.

Ripple, Terra, Avalanche, Polkadot ve Dogecoin analizi

Ripple (XRP)

Boğaların 27 Aralık’ta Ripple’ı 50 günlük SMA’nın (0,94 dolar) üzerine geri itememesi, kısa vadeli traderların satışını çekmiş olabilir. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,89 dolar) altına ve desteği 0,85 dolara çekti.

XRP
XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Terra (LUNA)

LUNA, 27 Aralık’ta 103,60 dolardan düştü ve fiyat 83,83 dolarda %38,2 Fibonacci düzeltme düzeysine geriledi. Boğaların, 83,83 dolar ile 20 günlük EMA (80 dolar) içindeki bölgede düzeltmeyi durdurmaya çalışması olabilecek.

Bitcoin
LUNA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Avalanche (AVAX)

AVAX, 26 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (108 dolar) sıçraması 27 Aralık’ta 120,96 dolardan fışkırdı. Bu, ayıların daha yüksek düzeylerde satmaya sürdüğini gösteriyor.

Bitcoin
AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT)

Boğalar, Polkadot’u 27 Aralık’ta 31,49 dolarda genel direncin üzerine itti, fakat mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek düzeylerde satış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin
DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, genel dirençten 0,19 dolardan düştü ve 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (0,18 dolar) altına geriledi. Bu, ayıların genel direnç düzeysini savunmaya sürdüğini gösteriyor.

DOGE
DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu