Kripto Haberleri

Bitcoin, ETH, SHIB Çakılırken Bu 5 Altcoin Boğa Koşusunda!

Bitcoin, ETH, SHIB Çakılırken Bu 5 Altcoin Boğa Koşusunda!, kripto para takipçileri için Bitcoin, ETH, SHIB Çakılırken Bu 5 Altcoin Boğa Koşusunda! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin, ETH, SHIB Çakılırken Bu 5 Altcoin Boğa Koşusunda! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin, ETH, SHIB Çakılırken Bu 5 Altcoin Boğa Koşusunda!

Dün tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 69.044 dolara çıkan Bitcoin (BTC) gün içinde 64.458 dolara kadar geri çekilme yaşadı. BTC’nin ATH’sinin ardından duraksama yaşaması, bazı büyük coin’lere de yansıdı: Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) gibi coin’ler oldukça önemli yükseliş yaşayamadı. Lakin son 24 saatte 5 altcoin, piyasa değeri ile ilk 100’de bulunanların içinde öne çıktı.

Bitcoin, ETH düşerken bu altcoin’ler yükseldi

Günün en fazla git gide artanleri içinde IoTeX (IOTX), yüzde 57.29 ile önder oldu. IoTeX, 2017’de açık kaynaklı bir proje olarak başlatılan, amacı makineler için açık ekonomiyi güçlendirmek olan bir platform kurma maksadıyla yola koyuldu. Yakın gelecekte Chainlink; Protofire’a, Chainlink oracle’larını açık kaynaklı bir Blockchain olan IoTeX’e yerel olarak entegre etmek için bir Chainlink Topluluk Hibesi sundu.

GameFi Altcoin Projesine Onmilyonluk Yatırım!

İkinci sırada ise Loopring (LRC) yer alıyor. LRC, yüzde 24.64 oranında yükseldi. Loopring, fiyatları düşürmeye ve merkezi olmayan borsalar (DEX) ve ödeme protokolleri için verimi artırmaya yardımcı olmak için zk-Rollup’ları kullanan ve Ethereum ağı için ikincil katman ölçeklendirme çözümüdür.  Loopring fiyatı için sürdürülebilir ivme, Ethereum ağındaki ücretler yüksek kalmaya devam ederken, ikinci katman protokolü Arbitrum ve Optimism dahil olmak üzere diğer L2 çözümlerine kıyasla daha düşük işlem fiyatları sunmaya devam etmesiyle geliyor.

MINA, HNT ve KDA yükseliş yaşadı

Üçüncü sırada, Mina Protocol (MINA) yer alıyor. MINA, yüzde 17.70 oranında yükseliş yaşadı. Mina Protocol, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak için oluşturulmuş minimal bir “özlü Blockchain’dir“. Mina Protocol, ZK Hack ile ortaklık kurarak nasıl etkileşimli bir Snapps atölyesi kurdu.

Dördüncü sırada Helium (HNT) yer alıyor. HNT, yüzde 11 oranında yükseliş yaşadı. Helium, nesnelerin interneti cihazları için merkezi olmayan Blockchain ile çalışan bir ağdır. Helium’un sağladığı Hotspot’ların sayısı, dünya çapında 300.000’i geçmiş durumda, yani kullanımı git gide yayılmayı sürdürüyor.

En çok git gide artan sonuncu coin, Kadena (KDA) oldu. KDA’nın fiyatındaki yükselişin nedenleri içinde Ethereum ağında Wrapped KDA (wKDA)’nın piyasaya sürülmesi, non-fungible token (NFT) projelerinin kullanıma sunulması, KDA stake desteğinin eklenmesi ve çeşitli borsalarda listelenmesi gibi etkenler yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu