Kripto Haberleri

Bitcoin fiyatı düşüşünü sürdürüyor

Bitcoin fiyatı düşüşünü sürdürüyor, kripto para haberleri bölümümüzde Bitcoin fiyatı düşüşünü sürdürüyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin fiyatı düşüşünü sürdürüyor ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Bitcoin fiyatı düşüşünü sürdürüyor

Kasım sonlarındaki büyük düşüşün ardından toparlanarak 52 bin dolar düzeylerinin üzerine çıkan ve yatırımcısını umutlandıran Bitcoin ne yazık ki tutunamadı. Global finans piyasalarının fırtınalı hali Bitcoin fiyatını da etkiliyor. 

Bitcoin fiyatı ne kadar oldu?

Geleneksel finans sisteminden bağımsız ve yüksek transfer fiyatlarınden uzak bir dijital para birimi olarak tasarlansa da Bitcoin bugün aşırı biçimde global finans sisteminden etkileniyor. Özellikle faizlerin yükselişi ve paralelinde dolar endeksinin yükselişi kripto para piyasalarını aşağı çekiyor. 

Artık bir yatırım aracı halini aldıği ve kurumsal firmalar da işin içine girdiği için yaşanan gelişmeler karşısında yatırımcı bi hayli hızlı bir biçimde kripto paraları terk ederek diğer enstrümanlara geçebiliyor. Bu da büyük düşüşlere neden oluyor. 

Aralık ayı ikinci yarısında düşüşe geçen ve 45500$-47000$ aralığında zikzaklar çizen Bitcoin, FED’in faiz arttırımını daha erkene alabileceği beklentisi ve Kazakistan’daki toplumsal olaylar sebebiyle kripto para madenlerinin kapatılması ardından alt destekleri de kırdı ve 42500$ düzeysine kadar indi.

Bitcoin fiyatının yükselişe geçebilmesi için hacimli alışlar gerekli fakat görünüş hacimli satışlar olduğu yönünde. Finans piyasalarının bu seneın ilk yarısındaki gidişatına göre kripto para dünyasının da şekillenmesi bekleniyor. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu