Ethereum Haberleri

Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar açıklandı

Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar bilgisi verildi, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar bilgisi verildi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar bilgisi verildi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar bilgisi verildi

Bitcoin madenciliği ve veri barındırma alanında faaliyet gösteren Riot şirketi, Ocak 2023 dönemine ait denetlenmemiş üretim ve operasyon güncellemelerini açıkladı.

Buna göre şirket, bir önceki yılın aynı zamanındaki 458 BTC’lik üretimine kıyasla hemen hemen yüzde 62’lik bir artışla 740 BTC çıkardı.

Raporda, 31 Ocak 2023 saygınlığıyla, tamamı şirketin kendi madencilik faaliyetleri aracılığıyla üretilen hemen hemen 6 bin 978 BTC’yi elinde tuttuğu altı çizildi.

700 BTC sattılar

Şirketin Bitcoin çıkarmaya devam ederken Ocak 2023 zamanında 700 Bitcoin satışı gerçekleştirdiği ve 13.7 milyon dolar net gelir elde ettiği kayıt edildi.

Bunun yanı sıra Riot’un, 31 Ocak 2023 saygınlığıyla, saniyede 9.3 exahash (EH/s) hash oranına sahip 82 bin 656 madencilik cihazından bir araya gelen konuşlandırılmış bir kapasiteye sahip olduğu bilgisine de yer verildi.

Tüm zamanların en yüksek Bitcoin üretimi

Ayrıca, fırtına sebebiyle yaşanan hasara rağmen bir önceki aya göre yüzde 12 daha fazla Bitcoin çıkarılmasına vurgu yapıldı. Riot CEO’su Jason Les yaptığı bilgilendirmede şu ifadeleri kullandı;

“Riot’un toplam Bitcoin üretimindeki aylık artış rekorunun sürdüğini ve ocak ayında tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 740 Bitcoin üretildiğini duyurmaktan gurur duyuyorum. Rockdale tesisimizde yakın günlerde yaşanan hasar sebebiyle konuşlandırılmış filomuzda ve hash oranı kapasitemizde bir azalma olmasına rağmen, şirketimiz ocak ayında önceki tüm aylardan daha fazla Bitcoin madenciliği yaparak yeni rekorlar kırmaya sürdü.”

Riot, madencilik cihazlarını konuşlandırmayı bekliyor

Güncellemelere göre Riot, ocak ayı boyunca 5 bin 130 yeni S19 serisi madencilik cihazı aldı. 6 bin 912 S19 serisi cihazı konuşlandıran şirket ay sonunda hemen hemen bin 152 cihazı konuşlandırılmak üzere hazır bekliyordu. Riot, cihazların konuşlandırılmasının ardından hemen hemen 9.4 EH/s hash oranı kapasitesine sahip toplam 83 bin 808 madencilik cihazının konuşlandırılmasını bekliyor.

Ocak ayındaki madenci sevkiyatının teslim alınmasıyla Riot’un Bitmain Technologies ile olan tüm madencilik cihazı satın alma anlaşmaları sona ermiş oldu. Şirket şu anda Corsicana tesisindeki hedeflenen kapasiteyi daha fazla hash oranı artışı için kullanma alternatiflerini değerlendiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu