Kripto Haberleri

Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi!

Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi!, kripto para takipçileri için Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi!

Bitcoin milyarderi Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk’a, elektrikli otomobil üreticisindeki potansiyel satışından elde edilen gelirin Bitcoin’e (BTC) dönüştürmesini tavsiye ediyor. Ayrıntılar Kriptosite.com‘da.

Michael Saylor’dan Elon Musk’a Bitcoin tavsiyesi

Michael Saylor, Elon Musk’un yenilikçi otomobil şirketindeki hisselerinin %10’luk olası satışından elde edilecek 25 milyar dolarla, Bitcoin (BTC) satın almanın çeşitli faydaları olabileceğini dile getiriyor:

Hedef çeşitlendirme ise, dikkate alınması gereken alternatif bir strateji, TSLA bilançosunu bir Bitcoin Standardına dönüştürmek ve 25 milyar dolarlık BTC satın almaktır. Bu, vergi yönünden verimli bir biçimde tüm yatırımcılar için çeşitlendirme, enflasyon koruması ve daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Saylor’un tavsiyesi, Musk’ın Twitter takipçilerine Tesla’daki hisselerinin bir kısmını satması gerekip gerekmediği hususunda anket yapmasından sonra geliyor. Elon Musk, bir önceki günlerde bir Twitter anketinde takipçilerine şu hususta danışmıştı:

Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olan gerçekleşmemiş kazançlardan çok şey yapıldı, bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum. Bunu destekliyor musunuz?

Sonraki bir tweet’te Musk, başka bir ücret almadığı için vergi ödemek için hisse senedini satması gerektiğini açıkladı. Elon Musk tek yolun satmak olduğunu dile getiriyordu:

Dikkat edin, hiçbir yerden nakit maaş yahut ikramiye almıyorum. Sadece hisse senedim var, bu yüzden şahsen vergi ödememin tek yolu hisse senedi satmak.

3.5 milyonu aşkın oydan sonra, ankete katılanların %57.9’u Musk’ın Tesla hisselerinin %10’unu satmasına evet, %42.1’i ise hayır oyu verdi. Musk, anketi başlattıktan sonra “ne biçimde giderse gitsin bu anketin sonucuna bağlı kalacağına” söz vermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu