Ethereum Haberleri

Bitcoin neden düşüyor? Evergrande paniği

Bitcoin neden düşüyor? Evergrande paniği, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin neden düşüyor? Evergrande paniği başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin neden düşüyor? Evergrande paniği ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin neden düşüyor? Evergrande paniği

Bitcoin’deki sert düşüşle birlikte tüm kripto paralar geri çekildi. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 68 bin dolar düzeylerinden 62 bin 800 dolar düzeylerine kadar geriledi. Diğer kripto paralarda düşüş daha da derin oldu.

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin neden düşüyor, yaşanan geri çekilmenin arka planında ne var? TSİ akşam saatleri civarında art arda gelen iki haber piyasada paniğe yol açtı. İlk önce, 8 senedir herhangi bir hareket görülmeyen bir Bitcoin cüzdanından 2 bin BTC başka cüzdanlara transfer edilmeye başlandı. Yaklaşık 150 milyon dolarlık Bitcoin’in piyasada satılabileceği endişesi, kısa bir süre panik satışlarına yol açtı. Ardından Evergrande şirketinin iflas ettiğine dair haberler yaşandı. Esas düşüş, Evergrande iddialarının ardından geldi.

Evergrande haberleri kafa karıştırdı

Bunun yanında Evergrande’nin iflas ettiğine dair haberler kafa karıştırıcı. Bazı kaynaklarda şirketin resmi olarak iflas ettiği öne sürülürken New York Times, CNBC ve diğer belli başlı medya kuruluşlarında ise buna dair bir habere rastlanmıyor. Evergrande’nin son anda ödemelerini yaparak temerrüde düşmekten kurtulduğu ifade ediliyor. Evergrande konusu belirsiz olsa da Bitcoin fiyatında 5 bin dolarlık bir satış dalgasına yol açmaya yetti.

Tüm bu olan bitenin ortasında, kripto paraların 3 trilyon 114 milyar dolar olan toplam piyasa değeri, 2 trilyon 911 milyar dolara kadar indi. En büyük ilk 100 kripto para içinde en büyük kaybı, yüzde 16 ile GRT, yüzde 15 ile AUDIO ve yüzde 14 ile SHIB yaşadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu