Ethereum Haberleri

Bitcoin ülkesi El Salvador 800 milyon dolar ödedi: Bukele’den tepki

Bitcoin ülkesi El Salvador 800 milyon dolar ödedi: Bukele’den tepki, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin ülkesi El Salvador 800 milyon dolar ödedi: Bukele’den tepki başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin ülkesi El Salvador 800 milyon dolar ödedi: Bukele’den tepki ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin ülkesi El Salvador 800 milyon dolar ödedi: Bukele’den tepki

Latin Amerika ülkesi El Salvador, vadesi dün dolan 800 milyon dolarlık tahvillerin ödemesinin yapıldığını açıkladı. Açıklama ülkenin maliye bakanı Alejandro Zelaya’dan gelirken bakan, “2023 yılına ait olan 800 milyon dolarlık tahvillerin ödemesini bugün faiziyle yaptığımızı duyururuz” dedi.

Ülkenin başkanlık medya ofisinden Rueters’e verilen demeçte de “El Salvador borç sorumluluklarını her zaman karşılamaktadır” denildi.

Bukele tepki gösterdi: Yalan dile getirdiniz, şimdi susuyorsunuz

Devlet başkanı Nayib Bukele ise Twitter hesabından geçtiğimiz sene kendileri ile ilgili olumsuz haberler yapan bir çok medya kuruluşuna tepki gösterdi ve şunları dile getirdi:

“Geçen sene hemen hemen tüm geleneksel medya kuruluşları bizim Bitcoin seçimimiz sebebiyle iflas edeceğimizi söyleyen haberler yaptılar. Bu hususta yüzlerce yazı var. IMF olmadan 2023 borçlarımızı ödeyemeyeceğimizi dile getirdiler. Bitcoin’de zarar ettiğimizi ve bu yüzden iflasın eşiğine geldiğimizi yazdılar. O zaman bu haberleri reddettim ama tabii ki kimse inanmadı. İşte bugün 800 milyon dolarlık borcumuzu faiziyle ödedik. Tabii ki bunu da kimse haberleştirmiyor. Her zaman yalan dile getirdiniz. Yalanlarınız ortaya çıkınca da susuyorsunuz. Kendinizi ‘sessiz modu’na alıyorsunuz”

Bukele’nin tweet’leri Binance CEO’su CZ başta olmak üzere kripto sektöründen bir çok birinin de övgüsünü aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu