Ethereum Haberleri

Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi?

Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi?, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi? başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin ve Ether fiyat analizi: Son düşüşler, grafikleri nasıl etkiledi?

Bitcoin: BTC/USDT

Sert bir satışla yüz yüze kalan ve 63 bin doların da altına inen Bitcoin, ilerleyen saatlerde yeniden 65 bin doların üzerine çıktı. Piyasa değeriyle en büyük kripto parada güncel teknik görünüm şöyle:

4 saatlik grafikte Harmonik GARTLEY Pattern oluşumunu bitirdi ve dün akşamki sert satış ile ilk hedefini aldı. Aynı zamanda düşüşten önce GARTLEY Pattern Çift Tepe formasyonu ile de desteklendi ve bu formasyon da hedefini aldı. Düşüş devam eder ise 60081 ana destek düzeysi takip edilmeli. Bu düzeynin altında mum kapanışı görmediğimiz sürece orta ve uzun soluklu zamandaki yükseliş trendi devam eder. Yükseliş devam eder ise 67000 ve 68490 direnç düzeyleri izlemeye alınmalı. Bu düzeyler aşılır ise orta ve uzun soluklu zamandaki 70000 ve 74456 hedefleri takip edilebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ether: ETH/USDT

Bitcoin’deki düşüş, Ether‘de daha derin bir düşüşü bununla birlikte getirdi. ETH, yeniden toparlanıp 4 bin 700 doları görmeden önce 4 bin 500 doları aşağı yönlü kırdı. Yaşanan düşüş ve gelen toparlanma sonrası ETH’de son durum şu biçimde:

Günlük grafikte takip ettiğimiz ana direnç bölgesinin üzerinde kapanış yaptıktan sonra hedef olarak Harmonik BUTTERFLY Pattern oluşumunun tamamlandığı 5098 beklenebileceğini belirtmiştik. Dünkü sert satış ile 4 saatlikteki git gide artan takoz formasyonunun destek düzeysinden tepkisini alan fiyat hareketinde 4375 – 4146 ana destek bölgesinin altında mum kapanışı olmadığı sürece yükseliş trendi devam eder. Yükselişlerde 5098 ve 5459 direnç düzeyleri hedef olarak beklenebilir.

Ethereum grafiği: ETH/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu