Kripto Haberleri

Bitcoin, XRP ve Ethereum: Kısa Vadeli Beklentiler Ne?

Bitcoin, XRP ve Ethereum: Kısa Vadeli Beklentiler Ne?, kripto para takipçileri için Bitcoin, XRP ve Ethereum: Kısa Vadeli Beklentiler Ne? ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin, XRP ve Ethereum: Kısa Vadeli Beklentiler Ne? başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin, XRP ve Ethereum: Kısa Vadeli Beklentiler Ne?

Bitcoin fiyatı, geçen hafta gerçekleşen %16’lık satıştan sonra yatay hareket etmeye sürdürmekte. Kripto analist Tony M’ye göre Ethereum fiyatı, mühim bir ilgi düzeyine yaklaşıyor. Bundan dolayı, daha fazla yükseliş göz ardı edilmemeli. Ayrıca analist, XRP fiyatının, yaz başında piyasaya giren boğaları tasfiye etmesinin olabilecek olduğunu kaydediyor. Tony M’nin BTC, ETH ve XRP analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“Bitcoin fiyatının çalışması gerekiyor”

Bitcoin, şu anda 19 Ağustos Cuma günü yaşanan %16’lık satışın ardından yatay bir aralık olarak 21.561 dolardan açık artırma yapıyor. Mevcut trade aralığının, bir sonraki yönlü harekete geçmek isteyen bireysel traderlar olması olabilecek. Bitcoin, bu yaz gerçekleştirilen boğa koşusunun tamamını çevreleyen %50 Fibonacci düzeylerinin üzerinde seyrediyor. Bunu gören traderlar, erken alıma katılmak için haklı bir nedene sahipler. Lakin hacim eksikliği ve cansız fiyat hareketine dayanarak, erken bir boğa olmak tavsiye edilmez.

Geçen haftaki düşüş eğilimindeki trader’lar hala kârlı. Çünkü, 18.900 dolarlık ilk hedef halen aşılmış değil. Bitcoin’in önceki performansının fraktal bir dalgası 23.000 dolar fiyat düzeysine kadar yüksek bir likidite avı ile sonuçlanabilir. Bundan dolayı, riski kara taşımak bi hayli riskli olacaktır. Ayı eğiliminin geçersiz olması için 27.000 doların aşılması gerekiyor.

“Ethereum fiyatı endişe verici”

Bitcoin
BTC 4 saatlik grafik

Ethereum, şu anda 1.671 dolardan açık artırmaya çıkıyor. Traderlar, 2.030 dolardan bu yana yaşanan %25’lik keskin düşüşün ardından iyi bir toparlanma bulunacağı tahmin ediyordu. Bundan dolayı akıllı anlaşma devini yakında zamandan izliyorlar. 20 Ağustos’un en düşük düzeysi olan 1.523 dolar kurulduğundan beri, ETH fiyatı şimdiden %10 arttı.

Kriptosite.com’dan takip ettiğiniz üzere Glassnode’un Borsalara Transfer Sayısı göstergesi, son dört yılda en büyük mevduat akışına tanık oldu. 174.549.000’de, transfer akışı, Ethereum’un 2021 Mayıs’ında tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 4.000 dolara yakın işlem gördüğü önceki mevduat akışına kıyasla yatırılan miktarın hemen hemen iki katı.

Bitcoin
Glassnode’un Borsaya Transfer sayısı göstergesi

Büyük transfer akışı sebebiyle Ethereum, yakalamak için bi hayli riskli bir bıçak. Boğa dürtü dalgasının geçersiz olması için 1.250 dolar düzeysinin ihlali gerekiyor. Bu düzeynin ihlalinin, kısa vadede 970 doları amacında olan en düşük düzeyli bir olay oluşturması olabilecek.

ETH
ETH 4 saatlik grafik

“XRP fiyatı hayal kırıklığı yaratıyor”

Ripple fiyatı şu anda 0,34 dolardan açık artırma yapıyor. Yan konsolidasyon 8 ve 21 günlük basit hareketli hemen hemenların altında sürdürmekte. Bu ortamda, ayılar XRP üzerinde tam kontrole sahip görünüyor.

Hacim Profili düşüş kuvvetini tespit ettiğinden XRP fiyatı olabileceken güneye gidecek. Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi, saat içi zaman dilimlerinde haklı satın alınan bölgeleri delip geçti. Şu anda 0,354 dolar olarak konumlanan 21 günlük hareketli hemen hemendan gelen bir yeniden test ve reddetme sinyalinin, kısa vadede %15’lik bir düşüşle 0,29 dolara gidiş için katalizör görevi görmesi olabilecek.

XRP
XRP 4 saatlik grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu