Kripto Haberleri

Bitcoin, XRP ve Ethereum Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Bitcoin, XRP ve Ethereum Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyoruz!, kripto para takipçileri için Bitcoin, XRP ve Ethereum Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyoruz! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Bitcoin, XRP ve Ethereum Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyoruz! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Bitcoin, XRP ve Ethereum Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyoruz!

Kriptosite.com olarak Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile alakalı fiyat tahminlerine yer veriyoruz. BTC ve ETH önde ilerlerken XRP geride kaldı. Alıcılar ortaya çıkıp ilgi gösterdikçe Bitcoin fiyatı yeni zirveler belirlemeye sürdürmekte. Ethereum fiyatı 5.000 dolara kilitleniyor ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ripple fiyatının 2 doları tekrar ziyaret etmesi için 1,41 doları destek tabanına çevirmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC)’de yeni zirveler

Bitcoin fiyatı, yükselişin devam etmesi için tutulması gereken fazla mühim bir talep bölgesinde geziniyor. BTC’yi günlük düzeysinin üzerinde bir kapanış yapmaya iten satın alma baskısının yeniden canlanması, yükseliş trendinin yeniden başladığını teyit edecek ve yeni zirvelerin geldiğini gösterecek. Böyle bir hareket, Etheruem ve Ripple’ın da artmasıne neden olacak. Bitcoin fiyatı yükseliş momentumu bekliyor. Bitcoin fiyatı 9 Kasım’da 68.778 dolarda yeni bir yüksek düzey tespit ettikten sonra 63.805 dolar ila 67.162 dolar talep bölgesine girdi. Analist Akash Girimath’a göre, 67.162 doların üzerinde bir günlük kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını teyit edecek ve kriptoyu 77.908 dolarda %161.8 Fibonacci uzatma düzeysine itecek. Bu artış, mevcut konumdan %17’lik bir artış oluşturacaktır. Analiste göre, bi hayli yükselişli ve uzun vadeli bir senaryoda, BTC’nin 100.000 dolarda yahut %261.8 trend tabanlı Fibonacci’de yüksek bir düzey kurması olabilecek. Bitcoin fiyatı ilk kez altı haneli bölgeye gireceği için bu gelişme tarihi olacaktır.

BTC/USD 1-day chart

Bunun yanı sıra, analiste göre Bitcoin fiyatı 67.162 doların üzerinde kapanamazsa, bunun yerine günlük 63.805 doların altında bir kapanış üretirse, alıcıların kaybolduğunu gösterecektir. Bu senaryoda, BTC, alıcıların geri dönüş yapabileceği korkunç durumlarda 65.000 dolarlık acil destek düzeysini yahut 60.000 dolarlık bariyeri tekrar ziyaret edecektir.

Ethereum fiyatı yükselmeye sürdürmekte

Ethereum fiyatı, 9 Kasım’da 4.849 dolarda yeni bir zirve tespit ettikten sonra geri çekilirken şu anda ileri gelen kriptonun ayak izlerini takip ediyor. Satın alma baskısındaki potansiyel bir artış, ETH’yi 5.000 dolarlık psikolojik bariyere itecek. İyimser bir senaryoda, analiste göre bu artış, %161,8 Fibonacci uzatma düzeysine denk gelecek biçimde 6,387 dolara kadar uzayabilir.

ETH/USD 1-day chart

Analiste göre, yükseliş görünümünden bağımsız olarak, Ethereum fiyatı 4.000 dolarlık psikolojik düzeynin altına düşerse, 3.600 dolarlık kararlı destek düzeysini tekrar ziyaret edecek. Bu hareket yükseliş tezini geçersiz kılmasa da yükselişi geciktirecek.

Bunun yanı sıra Ripple fiyatı, başka bir yükselişten önce zaman buluyor. Ripple fiyatı, 1,31 ila 1,41 dolar içinde değişen bir direnç alanıyla yüz yüze olduğu için Bitcoin yahut Ethereum’dan farklı. Bu tedarik bölgesi çok mühim ve XRP’nin büyümesinin önünde duruyor. XRP fiyatı yükselişine 3 Kasım’da simetrik bir üçgeni kırdığında başlasa da, 1,97 dolara yahut kabaca 2 dolara hareketi onaylamak için 1,41 doların üzerinde bir günlük kapanış üretmesi gerekiyor. Analiste göre, teknik formasyon için muhafazakar hedef olabileceken 2 doları tahmin ederken, satın alma baskısındaki bir artış, %261,8 Fibonacci uzatma düzeysini 2,32 dolar olarak etiketleyerek bir aşırılığa neden olabilir. Bu durumda, analiste göre, Ripple fiyatı yükselişi uzatabilir ve 3,31 dolar civarında tüm zamanların en yüksek düzeysinden koşabilir.

XRP/USD 1-day chart

BTC ve ETH ile yüz yüze geldirıldığında Ripple fiyatı için işler o kadar kolay olmasa da, 1,41 doların üzerine çıkmaması onu daha da zorlayacaktır. Analiste göre, bu hareket, 1,17 dolarlık destek tabanını yahut %50 Fibonacci geri çekilme düzeysini 1,13 dolarda yeniden test eden bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Burada, XRP alıcıları boğa rallisine bir kez daha şans verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu