Ethereum Haberleri

Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi?

Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi?, kripto haberleri bölümümüzde Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi? başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi?

ABD ana akım finans medyasının mühim kuruluşu Bloomberg, Bitcoin’in yılbaşından bu yana yaptığı yükseliş hareketini haberleştirdi. En büyük kripto paranın 2013’ten bu yana ilk kez yılın ilk ayında %40’lık bir yükseliş gösterdiğini söyleyen kurum, bunun 2013 öncesi de yalnızca iki kez aşıldığını dile getirdi.

Fed müdahaleleri bitiyor mu?

Haberde yatırımcıların, Fed’in para sıkılaştırma politikasının sonuna geldiğine yönelik düşünceyle birlikte kripto para dünyasında da son aylarda görülen krizlerin tesirinin azaldığına yönelik düşüncesinin bu yükselişleri getirdiği kayıt edildi.

Bu aydaki 280 milyar dolarlık piyasa değerlenmesinde Solana, Axie Infinity ve MANA gibi coin’lerin de fiyat aralıklarını ikiye katladığı gösterilen haberde risk iştahının da artmaya başladığı yazıldı.

Bank of America analistleri kuşkuyla yaklaşıyor

Bloomberg’in haberinde bunun bunun yanında bu yükselişlere kuşkuyla ulaşan analistlerin de görüşlerine yer verildi. Michael Hartnett öncülüğündeki Bank of America analistleri son raporlarında bu yükselişlerin bitebileceği öngörüsünde bulundular. Petrol, maaş ve TÜFE endekslerinin artması durumunda “yumuşak iniş” seçeneğinin, “iniş yok” durumuna dönüşebileceğini dile getiren analistler, böylece ilerleyen haftalarda bu yükselişlerin tersine dönebileceğini dile getirdiler.

Fed’in çarşamba günü açıklayacağı faiz kararı gidişat yönünden en mühim göstergelerden biri olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu