Ethereum Haberleri

Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi

Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi, kripto haberleri bölümümüzde Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi

Kripto para piyasalarında, hack saldırılarından şifrelerini unutan fon sahiplerine kadar bir çok hikaye senelerdir mevcut fakat bu işi profesyonelce yapan bir borsanın yaptığı hata, ilk kez yaşanıyor olabilir.

Büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, ana cüzdanlarından, 2019 senesinde kendisinden bağımsız bir şirkete dönüşen Deversifi’ın cüzdanlarına gönderdiği 100 bin USDT için tam 23.7 milyon dolar ödedi.

DeversiFi şirketinin bir sözcüsünden yapılan bilgilendirmede ise şu ifadeler kullanıldı:

“27 Eylül saat 11.10’da (UTC saati) DeversiFi kullanıcı arayüzü ile bir donanım cüzdan kullanılarak, yüksek gaz ücreti ödenen fon yatırma işlemi gerçekleşmiştir. DeversiFi olarak bu durumun nedenini soruşturmaktayız. DeversiFi’ın hiçbir kullanıcısının fonları tehlike altında değildir. Bu durum, DeversiFi’ın kendisi çözmesi gereken bir meseledir. Operasyonlarımızda bir aksama yoktur”

Hatalı işlem, Deversifi’ın cüzdanına geçmeden önce başka bir cüzdana gönderilen USDT fonunun, bir akıllı anlaşma etkileşimiydi. İşlemde bunun bunun yanında Ethereum fiyatlarınin tahmin edilmesini kolaylaştırmak için tasarlanan yeni uygulama EIP-1559 işlem türü kullanıldı.

İşlem, son 7 gün içinde en fazla çıkarılan bloklarda ilk 10 içinde bulunan bilinmeyen bir Ethereum madencisinin çıakrdığı bloğa eklendi.

Daha önce Haziran 2020’de toplamda iki Ethereum işlemi için 5.2 milyon dolarlık ücret ödenmişti. 23.7 milyon dolarlık ücretin tarihin fiyatı yüksek Ethereum işlem ücreti olduğu tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu