Ethereum Haberleri

BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü

BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü, kripto haberleri bölümümüzde BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü

Türev borsası BitMex’in ABD Adalet Bakanlığı ile yaşadığı sorunlardan ötürü kendisi ve diğer çalışma dostları ile ilgili tutuklama kararı çıkarılan fakat ardından ABD’ye giderek teslim olup 10 milyon dolarlık kefaletle serbest kalan Arthur Hayes, kripto para piyasalarındaki düşüşü yorumladı.

“Düşüşlerde esnek davranabilmek çok mühim”

Kendi blog sayfasında değerlendirmelerde bulunan Hayes, yatırımcıların 2020 senesindeki korona virüs pandemisi çöküşüne benzer bir düşüş için portföylerini her zaman hazır tutmaları gerektiğini dile getirdi:

“Bitcoin’ini 7/24 trade yapmadan saklayan bireyler için konuşmuyorum. Diğer yatırımcılar her zmaan Mart çöküşü gibi dönemler için hazırlıklı olmalı ve bu tür zamanlarda hareket edebilecek bir portföy hazırlamalılardır. Yapılması gereken, yılın başında sonuna kadar ne kadar kazanıldığının hesaplanması değil, zaman içinde performansınızı esnek hale getirebilmektir. Bu tür zamanlarda verilecek tepkiler hem zararı önler hem de zarardan sonra bir araya gelen yukarı yönlü gidişata katılımı sağlar. 2020’nin Mart ayındaki düşüşü fırsata çevirenler, 1 Ocak’tan bu yana yatırım yapanlardan çok daha yüksek kâra geçtiler.”

“Bitcoin 30 binin altına düşerse altcoin’ler %90 düşer”

Kripto portföyündeki kâr ve zararlarına Bitcoin ve Ethereum paritesinde baktığını söyleyen Hayes, bu iki kripto paranın en kaliteli ürünler olduğunu bundan dolayı bir düşüş yalanması durumunda da altcoin’lerini satıp bu iki coin’e döneceğini dile getirdi:

“Eğer Bitcoin’in 30 bin, Ethereum’un da 2 bin doların altına düşeceğine inanırsam, elimdeki tüm ‘sh*t coin’leri satarım. Çünkü bu durumda, bu ‘sh*t coin’ler’ yüzde 75 ilâ 90 içinde düşecektir. Böylelikle portföyümdeki küçülmeyi de ciddi biçimde önlemiş olurum.

“Para basma anlatısı son bulur”

BitMEX eski CEO’su Fed’in hamlelerinin de bu sürede çok mühim olduğunu ve eğer kurumun tahvil alımını durdurma hususunda ısrar etmesi halinde Bitcoin’in daha düşeceğini düşündüğünü dile getirdi:

“Eğer M2 arzı %0’a ulaşır ve negatife de giderse, doğal sonuç olarak Bitcoin’in fiyatı da düşecektir. Fed, tahvil alımını durdurma hususunda ısrar ederse ‘para basma anlatısı’ da son bulacaktır.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu